Mšeno prohrálo v Horkách nad Jizerou 0:1

V 10. kole Fortuna Divize C vyšla Jiskra Mšeno bodově naprázdno ve středočeských Horkách nad Jizerou. O jedinou branku zápasu a tři body pro domácí se postaral ve 42. minutě domácí Mynář.

První vážnější šance zápasu se zrodila po dvanácti minutách hry, Čížek dostal po akci na pravé straně dobrou přihrávku, ale branku z vápna netrefil. Nad domácí svatyni mířil po dalším centr z druhé strany i Štajner. Právě on vymyslel i další kolmici pro Čížka, před ním ale stačil míč zalehnout brankář Michňa.

Z nenadání tak udeřili tři minuty před odchodem do kabin doposud nevýrazní domácí. Hráči Jiskry ztratili míč ve středu hřiště, Ondrušík vyslal na zteč Mynáře, ten se zbavil i brankáře Zoula a do opuštěné branky poslal domácí do vedení 1:0. „V prvním poločase se hrálo sice na jednu branku, ale nevypadlo z nás nic. Finále nemáme a paradoxně jsme inkasovali po naší chybě,“ čertil se kouč Mšena Jaroslav Vodička, který do druhé půle udělal hned dvojí střídání.

Jenže ani to hru jabloneckého celku příliš nerozproudilo. Pět minut po změně stran mohli domácí dokonce odskočit na dvoubrankový rozdíl, Ondrůšek vybídl ke skorování Mynáře, jeho zakončení skončilo těsně vedle vzdálenější Zoulovy tyče. Až poté se dostali do zakončení i hráči Jiskry. Nad břevnem skončila hlavička nevysokého Daníčka. Čížkův trestný kop zase vytáhl efektní robinzonádou gólman Michňa na roh! Na druhé straně se po podobné standardní situaci vyznamenal náš brankář Zoul. Jiskra v závěru kroužila kolem domácí šestnáctky, ale kromě počtu přibývajících rohových kopů si větší šanci už nevypracovala a podlehla v Horkách nad Jizerou nejtěsnějším možným rozdílem.

Měli jsme a máme problémy se zakončením. Hrnuli jsme se dopředu a domácí nás mohli ještě potrestat z brejků. Nastřelili jsme i tyč, ale výkon to z naší strany nebyl dobrý. Hráli jsme složitě a pomalu, ani druhý poločas nebyl dobrý. Na tréninku jsme se na tohoto soupeře připravovali, nepřišla ale přihrávka na pořádné zakončení. Trénujeme, co potřebujeme, ale pak to v zápase nedokážeme pořádně ukázat,“ láteřil po prohraném utkání kouč Vodička.

FC Horky nad Jizerou – FK Jiskra Mšeno 1:0 (1:0)

Branka: 42. Mynář

Zoul – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Pelta (46. Munzar), Štajner (46. Daníček), Houser, Rozkovec (76. Nulíček), Štemberk (72. Štepánek) - Čížek