Benátky si ze Mšena odvážejí všechny body

Mšenští fotbalisté ztratili další domácí body. V sobotu si z Břízek odvezli výhru 3:2 Benátky nad Jizerou a jablonečtí fotbalisté už koušou třetí porážku v řadě.

Benátkám vyšel vstup do zápasu, když dvěma góly v úvodní čtvrthodině rozhodili psychiku domácích. Hned z první vážnější šance zápasu šli hosté do vedení, to po deseti minutách hry stačil gólman Zoul ještě vytěsnit střelu z úhlu, míč pak poskakoval podél brankové čáry a do odryté branky ho stihl zasunout dobíhající Boček – 0:1. Aby toho nebylo málo, povedla se za dalších pět minut hostům parádní standardní situace. Parádní trestný kop z dvaceti metrů poslal i s pomocí brankové konstrukce přesně do šibenice hostující Šimeček – 0:2! Opaření domácí mohli vzápětí inkasovat i po třetí, Boček se dostal i tentokrát lehce přes nekompaktní obranu Jiskry a Mšeno od další blamáže uchránil až výborný zákrok brankáře Zoula.

Z šokujícího vývoje se Mšeno oklepalo až po dvaceti minutách hry a prakticky z první šance domácích bylo sníženo. Ve 24. minutě trefil ideální centr Štemberka z pravé strany prakticky z kroku přesně k tyči Daníček na 1:2. V dalším průběhu hry nechal klidným rozhodčího Bednáře pád Daníčka v pokutovém území Benátek. Na opačné straně musel vyrážet štiplavý pokus Jägera Zoul. Vyrovnání nebylo přáno ani Munzarovi, kterému gólovou radost zkazil až asistent na pomezí signalizující ofsajdové postavení jabloneckého hráče. Těsně před odchodem do kabin poslal za obranu zajímavý centr Štajner na nabíhajícího Štemberka, ten ale vysoko přestřelil.

Po obrátce nešla jabloneckému celku upřít snaha o vyrovnání, jenže kromě Houserovy střely z dálky si vážnější šanci Vodičkovi svěřenci zatím nevypracovali. To hosté byli produktivní. V 67. minutě po brejku do rozhozené obrany prošel Sudek podél autové čáry přes Koblížka, ve vápně následně našel střídajícího Jimmyho, pro kterého už nebyl problém skórovat na 1:3.

Domácí opět nakopla až 70. minuta, po které se v Břízkách tleskalo krásné brance. Houser totiž napálil za vápnem odražený balon a polovysoká prudká střela skončila u tyče bezmocného brankáře Straky - 2:3. Čtvrt hodiny před koncem bylo Mšeno blízko srovnání, když rozhodčí Bednář nařídil za faul na Koblížka pokutový kop pro Mšeno. Jenže střelu kapitána Jiskry Váni zneškodnil u tyče brankář Straka! Domácí dál bušili do soupeře. Nadýchaný centr Štajnera usměrnil hlavou jen nad břevno Koblížek. V další šanci Štajner nepropálil ve vápně hradbu těl. Jablonečtí si až do závěrečného hvizdu vytvořili dostatek rohových kopů a centrovaných balonů, ale vyrovnání se už nedočkali.

Druhá domácí porážka opět rmoutila kouče Jaroslava Vodičku. „Strašně lacino dostáváme branky a na vstřelené se naopak tak nadřeme. Fotbal se na převahu a líbivý fotbal nehraje, hraje se na góly a ty my bohužel nedáváme. Hráče na penaltu máme dané dopředu, ten kterej byl určenej, tak jí dneska nedal,“ konstatoval zklamaný lodivod Mšena. Jeho tým prohrál třetí zápas v řadě a po vydařeném úvodu soutěže klesá tabulkou níž a níž. „Jen jména fotbal nedělají, my tu máme hráče, kteří by to ale měli prokazovat. Sice hrajeme opticky hezký fotbal, ale gólů dáváme málo. Co to jsme dnes předli u inkasovaných gólů, je taky k zamyšlení. První gól byla nedůslednost a u třetí, zřejmě rozhodující branky, tam místo přerušení jde hráč nesmyslně do skluzu. To jsou prostě individuální chyby, které nás zkrátka srážejí,“ zhodnotil další prohrané utkání kouč Jiskry.

FK Jiskra Mšeno – SK Benátky nad Jizerou 2:3 (1:2)

Branky: 25. Daníček, 70. Houser - 11. Boček, 16. Šimeček, 66. Jimmy

Sestava: Zoul – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Houser – Daníček, Štajner, Štěpánek (66. Nulíček) – Štemberk, Munzar (87. Pelta)