Jiskra vyšla bodově naprázdno i v Přepeřích

Mšeno prohrálo v 6. kole divize C v nedalekých Přepeřích 2:3. Přitom kousek od Turnova brzy vedlo, pak ale především po standardních situacích třikrát inkasovalo, což na body opět nestačilo.

První velkou šanci měli domácí, už v 5. minutě ale unikajícího Synka dobře vytlačil mimo střelecký úhel brankář Masařík. Gólově udeřilo na opačné straně hřiště, to Helm z pravé strany našel před vápnem Štemberka, ten ještě prodloužil na Daníčka a Mšeno šlo v regionálním derby do vedení. Jenže domácí dokázali na nepříznivý vývoj už po čtvrthodině odpovědět, tečovaný Ježkův balon se odrazil přímo na penaltový puntík k domácímu Bínovi, který střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Jablonečtí pak měli míč opticky častěji na kopačkách, ale až na dva náznaky šancí si větší příležitost nevypracovali. To domácí vytěžili do poločasu z minima maximum. Tři minuty před odchodem do kabin vyskočil na Vrabcův roh mezi jabloneckými obránci domácí Petřík a hlavou poslal Přepeře do vedení 2:1.

V druhém poločase nejdříve vyzkoušel pozornost jabloneckého brankáře Novotný. V 58. minutě byla Jiskra blízko vyrovnání, jenže Štěmberkovu ránu z blízkosti dokázal skvělým zákrokem vyrazit brankář Hyka a následnou dorážku pak stačili z brankové čáry vykopnout domácí obránci do bezpečí. Prakticky z protiútoku pak zahrávali domácí fotbalisté standardní situaci, po které předskočil na přední tyči Skuhravého i vybíhajícího brankáře Masaříka Petřík a svým druhým gólem hlavou v utkání zvýšil na 3:1 pro Přepeře.

Jiskra se dál snažila vstřelit kontaktní branku, ale do kompaktní obrany Přepeř se nemohla lehce dostat. Výjimkou byl Štajnerův pokus z velkého úhlu, který stačil Hyka srazit na roh. Až šest minut před koncem vykřesal naději na bodový zisk pro Mšeno snížením Koblížek, když trkl míč do sítě po dobrém centru Daníčka. V nastavení zkoušela Jiskra i hru s vysunutým brankářem při rohových kopech, ale srovnat se jí v derby už nepovedlo.

Lodivod Mšena Jaroslav Vodička prohrané derby hodnotil následujícími slovy. „Vedli jsme a pak si necháme dát gól z rohu na 1:1. Domácí nás porazili a potrestali góly po standardních situacích. Jinak jsme byli častěji na balonu, ale vstřelili jsme jen dvě branky. Další vyloženou šanci nám zlikvidoval brankář soupeře,“ litoval náš trenér, kterého mrzely individuální chyby. „Upozorňoval jsem na konkrétní hráče, které si musíme hlídat, přesto jsem si s tím nedokázali poradit. Tohle je hlavně o zodpovědnosti každého, jsou to individuální chyby,“ pravil trenér Mšena, jehož tým potřetí v řadě nevyhrál a dvě poslední utkání vyšel bodově naprázdno. „V žádné herní krizi ale nejsme. Kluky to teď mrzí, vidím na nich, že jsou zklamaní. Kvalitu v týmu máme a že máme dva tři hráče zraněné, to je běžné asi u každého mužstva. Kluci vědí, co mají hrát, jen potřebujeme vést o dvě branky, to je uklidní a získáme pak tu jistotu,“ zakončil hodnocení zápasu v Přepeřích kouč Vodička. V následujícím kole se jeho tým představí doma v Břízkách proti Benátkám nad Jizerou.

FK Přepeře – FK Jiskra Mšeno 3:2 (2:1)

Branky: 15. Bína, 42. a 59. Petřík - 8. Daníček, 84. Koblížek

Sestava: Masařík – Helm, Houser, Váňa, Skuhravý – Munzar (83. Krejčík), Koblížek, Štajner (80. Hušek), Pelta (66. Štěpánek) – Štemberk, Daníček