Mšeno v dohrávce prohrálo na hřišti Čechie Vykáň

Jablonečtí fotbalisté ve středu odehráli původně odložené utkání 16. kola ve Vykáni. Na těžkém a hrbolatém přírodním pažitu nestačili a podlehli domácím hráčům 2:1.

V 8. minutě se dostal do brejku zkušený Čížek, ve vápně zasekl, ale Krejčík nestihl po jeho přihrávce míč uklidit do odkryté branky. Domácí zahrozili poprvé po rohovém kopu, hlavičku Koutenského stačila jablonecká obrana poslat do bezpečí. Po čtvrthodině hry poslal míč přímo z našeho rohového kopu Čížek do tyče domácí svatyně. Hra na hrbolatém terénu se přelévala ze strany na stranu. Jeden z domácích hráčů poté hlavičkoval na přední tyči, naštěstí těsně nad.

Z protiútoku zacentroval Just na Peltu, který hlavou poslal míč vedle branky. Ve 23. minutě otevřeli skore zápasu hráči Vykáně, když rozhodčí nařídil za jeden ze soubojů v jabloneckém vápně pokutový kop, který zkušený David Jarolím proměnil na 1:0. Po půlhodině hry mohli domácí udeřit podruhé, naši hráči po rohovém kopu domácích nepokryli první tyč odkud se míč z hlavy domácích snesl těsně vedle Masaříkovy branky.

Brzy po změně stran napálil odražený balon po domácím rohovém kopu Jarolím z voleje a míč skončil na horní síťce jablonecké branky. Čistou šanci na vyrovnání měl na druhé straně po rohovém kopu Koblížek, ale hlavou míč poslal mimo tyče!

V 71. minutě skvěle zlikvidoval Masařík velkou příležitost Čechie na zvýšení, vytáhl se proti hlavičce Dalekoreje. S přibývajícím časem přeci jen přibývalo centrů i rohových kopů před branku Vykáně, jenže gólové parametry neměla ani hlavička Váni ani střely střídajícího Nulíčka.

Gólově se tak prosadili bohužel až domácí, jedenáct minut před koncem zápasu propadl míč z pravé jablonecké strany a Koutenský přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0 pro Středočechy. Jablonečtí mohli hned za dvě minuty snížit, jenže Nulíček z vápna poslal míč přímo do míst, kde stál připravený brankář Vykáně.

Jablonečtí přesto dokázali v závěru zápas zdramatizovat, pět minut před koncem snížil po Čížkově centru hlavou ve svém prvním soutěžním zápase za Jiskru exligista Marek Kysela. Víc už ale hráči Mšena nestihli a z dohrávaného utkání bohužel nemají ani bod.

FK Čechie Vykáň - FK Jiskra MŠENO 2:1 (1:0)

Branky: 23. Jarolím (pen.), 79. Koutenský – 85. Kysela

Sestava: Masařík – Helm, Hušek, Váňa, Kysela – Just (80. Hartman), Rozkovec (46. Nulíček), Koblížek, Pelta (52. Mätzelt) – Čížek, Krejčík