Jiskra v generálce remizovala s Velkými Hamry 3:3

Divizní tým Jiskry Mšeno má za sebou všechny zimní přípravné duely. Za týden ho čeká ostrý start jarní části divizní soutěže.

K poslednímu přípravnému zápasu si jablonečtí na svou umělku pozvali vedoucí tým Libereckého krajského přeboru z nedalekých Velkých Hamrů.

Naši hráči vstoupili do utkání dobře, a hned od začátku se aktivní hrou dostávali do šancí. Jenže byli to paradoxně hostující fotbalisté, kdo šel do vedení, když chyby Koblížka v rozehrávce využil k vedoucí brance soupeře ve 38. minutě útočník Hlubuček. Jablonecký stoper ale svou chybu stačil brzy odčinit, když byl u vyrovnávající branky. Dostal se k němu totiž balon od Nulíčka a Koblížek ho stačil uklidit na poločasových 1:1.

Po změně stran se na hřiště dostal matador Čížek, který doléčoval zranění a právě především kolem 39letého zkušeného fotbalisty se točil druhý poločas. Tým trenéra Justa využil záhy převahu k obratu v zápase, Štemberk ač nebyl v ideální střelecké pozici, potrestal chybu hostujícího gólmana a dal na 2:1. Třetí branku našeho týmu vsítil po centru Hartman.

Jenže hosté stihli v poslední dvacetiminutovce nečekaně srovnat skore. Nejdříve snížil na 2:3 v 72. minutě Vencbauer a minutu před koncem vyrovnal po další chybě naší obrany Šedý. V generálce se tedy nakonec zrodila hokejová remíza 3:3. Houževnatý soupeř dokázal potrestal jablonecké chyby a náš tým pykal za velký počet svých neproměněných šancí.

Další sobotu už čeká hráče první mistrovské utkání. Na hřišti čtrnácté Čechie Vykáň se jablonecký tým představí v sobotu 10. března od 10:15 hodin.

FK Jiskra Mšeno - FK Velké Hamry 3:3 (1:1)

Branky: Koblížek, Štemberk, Hartman - Hlubuček, Vencbauer, Šedý

Sestava FK Jiskra Mšeno: Masařík - Hrnčíř (Helm), Hušek, Váňa, Mätzelt – Štemberk, Koblížek, Rozkovec, Pelta (Hartman) – Nulíček (Čížek), Krejčík (Pařík)