Mšeno uštědřilo favorizovaným Živanicím první porážku!

Jablonečtí fotbalisté uzavřeli podzimní část senzačním výsledkem. První porážku v soutěži uštědřili dosud neporaženým a jasně vedoucím Živanicím. Jedinou branku utkání vstřelil Kamil Krejčík.

Jablonečtí se velkého favorita utkání vůbec nezalekli. Od samého začátku se snažili hrát aktivně a dostávat se před domácí branku. Hned v úvodní minutě vyzkoušel z úhlu pozornost domácího gólmana Štemberk. Na druhé straně Masaříka poprvé zaměstnal Ujec, strážce jablonecké svatyně ale jeho střelu kryl.

Mšeno bylo za svou nebojácnost odměněno vedoucí brankou v 19. minutě, po dlouhém autovém vhazování zůstal na vzdálenější polovině hřiště nekrytí Krejčík, který už neměl problém dopravit míč do domácí sítě – 0:1 pro Jiskru.

Vedoucímu týmu naší divizní skupiny se zjevně nedařilo podle představ, když už se Východočeši prodrali do zakončení, překopli jejich hráči zblízka břevno Masaříkovy branky, tak jako po půlhodině hry. Naopak z protiútoků hrozilo Mšeno, to předvedlo parádní kontr, Krejčík přihrál zprava na střed vápna, kde v pádu střílel Štemberk, jeho střelu mířící pod břevno stačil domácí gólman robinzonádou vyrazit! Předvést své brankářské umění musel i jablonecký brankář Masařík, ten zase úspěšně vyboxoval štiplavý pokus Hundáka.

Velmi dobře hrající Štemberk předvedl svou rychlost i v 53. minutě, rozběhnutý vlétl do vápna, zpětnou přihrávkou hledal Krejčíka, před ním ale domácí obránci stačili míč srazit na roh. Živaničtí mohli srovnat po rohovém kopu, prudkou hlavičku ale se štěstím dokázali naši obránci zblokovat.

V poslední půlhodině se domácí nadechovali k náporu. V 61. se Ujec prokombinoval až před Masaříka, dloubl míč přes brankáře, ale ten stihli ještě z brankové čáry vykopnout obránci Jiskry! Masařík poté čelil i dalekonosné střele jednoho z domácích borců, jeho ránu sice náš gólman nevyrazil ideálně, ale jemnou tečí jí stihl srazit alespoň na spojnici břevna a tyče.

Osmnáct minut před koncem mohli naši hráči přidat gólovou pojistku. Rozkovec dostal šikovný centr za obranu, míč si zpracoval, ale tváří tvář nastřelil jen vzdálenější tyč branky Východočechů. Balon se k jabloneckému středopolaři ale znovu od tyče odrazit, on jej ale ani napodruhé nestačil poslat do sítě. Z následného rohového kopu zase Váňa překopl domácí břevno.

Zajímavé utkání se hrálo až do konce. Když už domácí zvedali ruce radostí z vyrovnání, stačil míč poskakující do naší sítě vykopnout z brankové čáry Houser! Na druhé straně postupoval na brankáře Krajčík, jeho ránu stačil gólman zneškodnit. V 92. minutě měli naši hráči po nepovedeném výkopu domácího gólmana možnost zvýšit své vedení, ale Helm domácího brankáře neprostřelil a dnes velký smolař Rozhovec překopl branku! Jablonecké to ale nemuselo mrzet, jednobrankové vedení udrželi a jako první v letošní sezoně dokázali o všechny body obrat suveréna naší divizní skupiny!

Pochopitelnou radost z vítězství na hřišti lídra divize měl kouč Josef Just. „Byl to pro nás těžký zápas. Živanice jsou hodně kvalitní a soubojový tým. Soupeř hrál celkem solidní utkání, ale my jsme byli v prvním poločase lepší, po změně stran byli zase lepší domácí. Přesto jsme mohli přidat i nějaké další góly,“ zhodnotil závěrečný zápas letošního roku jablonecký trenér.

TJ Sokol Živanice - FK Jiskra Mšeno 0:1 (0:1)

Branky: 19. Krejčík

Sestava: Masařík - Helm, Váňa, Houser, Hartman - Štemberk, Rozkovec, Koblížek, Pelta (91. Hrnčíř) - Krejčík, Just