V domácí derniéře výhra 5:0 nad Kratonohy

Podzimní domácí derniéru zvládli naši fotbalisté na výbornou. Kratonohy si z jabloneckých Břízek odvezly pětibrankovou porážku.

Klatonohy se na našem přírodním trávníku představily už v létě v rámci předkola MOL Cupu, to zde prohrály 2:3. Ani na svatého Martina nezačali jejich fotbalisté u jablonecké přehrady ideálně. Jiskra zužitkovala úvodní převahu ve vedoucí branku už po čtvrthodině hry, to Rozkovec z dálky vystřelil, brankář Mačí míč neudržel a Just ho z brankové čáry poslal do sítě - 1:0.

Hostující fotbalisté mohli záhy srovnat, lahůdkový centr kapitána Čady hlavičkovali jeho spoluhráči jen těsně vedle branky. Hostující Krajčík ve 23. minutě trefil parádní ránou spojnici jablonecké branky a z následné dorážky neprocedil míč za našeho brankáře opět kapitán Čada. Ve fotbale tolik omílané nedáš dostaneš platilo i tentokrát. Po půlhodině hry dostal jablonecký Krejčík ideální balon mezi obránce, a jemným dloubnutím poslal míč přes gólmana k tyči na 2:0. Východočeši hned kontrovali Krajákovým centrem a hlavičkou Karanského, kterou ale lapil pozorný Masařík.

Končící jablonecký kapitán Bém napřáhl k povedené ráně pět minut před poločasem, brankář Mačí však dokázal míč mířící pod břevno s námahou vyrazit. Gólman Východočechů poté vychytal i Justa, který zakončoval po pohledném vysunutí od Štemberka.

Pět minut po změně stran zamířil Rozkovec z hranice vápna, ač v pádu, zato přesně k tyči na 3:0. Domácím se dál dařilo své šance přetavovat v branky. V 60. minutě Štemberk našel z pravé strany stříleným centrem na přední tyči nabíhajícího Justa, jenž hlavou přidal čtvrtou branku. Hosté i za nelichotivého stavu dál hráli otevřenou partii, jenže v zakončení nebyli tak úspěšní jako jablonečtí. Štoček svou příležitost namířil jen do břevna, Karanského zase v nájezdu vychytal brankář Jiskry Masařík.

Definitivní podobu výsledku tak dali opět domácí, čtvrt hodiny před koncem zacentroval z levé strany Just a Štemberk dokázal ve vápně dotlačit míč do hostující branky na 5:0. Vysoké domácí vítězství v domácí derniéře potěšilo i trenéra Jiskry Josefa Justa. „Kluci mi dnes opravdu udělali radost. Konečně jsme doma po dlouhé době uspěli s lehkostí. Je potřeba ale říct, že ani soupeř nehrál špatně, hráli dobrý fotbal, ale my jsme dávali góly. Byly to hezké akce a z nich padaly hezké góly,“ řekl k zápasu jablonecký kouč.

Poslední mistrovské utkání čeká jeho svěřence za týden, na půdě jasně vedoucích a dosud neporažených Živanic. „Tam to bude těžké, ale zkusíme soupeře, který je trochu někde jinde, potrápit,“ zakončil Just.

FK Jiskra Mšeno – FK Kratonohy 5:0 (2:0)

Branky: 15. a 51. Rozkovec, 32. Krejčík, 61. Just, 75. Štemberk

Sestava: Masařík – Helm, Váňa, Houser, Bém (86. Pešat) – Štemberk, Koblížek, Rozkovec, Pelta – Just, Krejčík (82. Hrnčíř)