Z Pardubic bez bodu

Bez bodu se vrací naši fotbalisté ze sobotního utkání s pardubickým B-týmem. O porážce rozhodl jedinou brankou zápasu dvacet minut před koncem po rohovém kopu domácí Kopřiva.

Jablonečtí se museli na umělé trávě v Ohrazenicích obejít bez Tomáše Čížka. Domácí tým musel nuceně střídat během prvního poločasu hned dvakrát pro zranění svých hráčů. Přesto se pardubičtí postupem času častěji dostávali do zakončení.

Tečovaná střela Bydžovského skončila naštěstí jen na břevně Masaříkovy branky. Zblízka překopl naši svatyni také pardubický Rybička. Velmi dobrý zákrokem se strážce jablonecké branky Masařík blýskl také v 71. minutě, to skvělým způsobem zabránil míči v cestě do sítě po trestném kopu Bydžovského. Poté však už jablonecký celek přeci jen kapituloval, z následného rohového kopu se hlavou prosadil domácí Kopřiva – 1:0.

Čtvrt hodiny před koncem byla navíc proti našemu celku nařízena penalta, skvělý Masařík jí ale Rybičkovi lapil a dál držel naděje jabloneckého týmu na bodový zisk. Jablonec se v závěru tlačil do zakončení, v bojovném utkání ale domácí tým už těsné vedení udržel.

FK Pardubice B - FK Jiskra Mšeno 1:0 (0:0)

Branka:72. Kopřiva

Sestava: Masařík - Helm, Váňa, Houser, Žemba - Štemberk, Koblížek, Rozkovec, Pelta (85. Hartman) - Just, Krejčík