První remízový výsledek v divizi s Trutnovem

Ani proti Kolínu se jablonecké Jiskře nepovedlo získat tři domácí body. V normální hrací době utkání skončilo remízou 1:1, hosté poté lépe zvládli pokutové kopy a odvážejí si dva body.

Hosté šli v Břízkách do vedení ve 27. minutě, když po rohovém kopu vyplaval ve vápně nikým nehlídaný Makovský a jeho hlavička skončila v jablonecké síti. Brzy mohlo být srovnáno, když Čížek předložil míč na střed vápna Rozkovcovi, ten ale rozezvonil jen pravou tyč Štastného branky.

V druhém poločase domácí zvýšili svou aktivitu s cílem otočit vývoj skore ve svůj prospěch. Z množství šancí si našla cestu za záda brankáře Trutnova jen střela Žemby, který napálil do sítě odražený míč za vápnem. Více branek už se ve vzájemném utkání neurodilo, a tak si Jiskra poprvé v divizi vyzkoušela po remízovém utkání penaltový rozstřel.

Za Jablonec postupně uspěli z penalt Váňa, Rozkovec a Just. Jediný pro pokutový kop neproměnil byl zkušený Čížek. A protože byli hosté při střelbách z pokutového puntíku stoprocentní odvezli si dva body za vítězství po penaltovém rozstřelu 5:3.

FK Jiskra Mšeno - MFK Trutnov 1:1 (0:1) na pen. 3:5

Střelci: 72. Žemba - 27. Makovský

Sestava: Masařík - Váňa, Rozkovec, Helm, Čížek (70. Hartman) - Pelta (66. Koblížek), Just, Krejčík, Žemba - Štemberk, Houser