Chybí nám stálá výkonnost, říká trenér Just

Chybí nám stálá výkonnost, říká trenér Just

Sobotní porážku na vlastním hřišti s Kolínem, jen těžko vstřebával kouč Jiskry Mšeno Josef Just. Jak zatím hodnotí účinkování jabloneckého nováčka v divizi a kde by rád viděl náš tým po podzimu?

V zápase dvou velkých obratů jsme doma prohráli s Kolínem nakonec vysoko 3:5. Už jste ten výsledek dokázal vstřebat?

Jen tak to nevstřebám. Z naší strany šlo o nepovedené utkání. Nešlo nám prakticky nic. Ale i v této hrůze, kterou jsme předváděli, jsme dokázali do poločasu srovnat na 1:1.

Po přestávce jste utkání dokonale obrátili ve svůj prospěch.

Jenže druhý poločas, místo toho aby nás nakoplo, že jsme dali dva góly a soupeři odskočili na 3:1, tak si naši hráči laxně a bohorovně dělají kličky ve vápně a před vápnem. Ztrácíme tam balony a dostáváme tak laciné góly, že to prostě není normální.

Narážíte asi především na druhý inkasovaný gól v naší síti.

Je to přesně tak. Před druhým gólem ztratil balon Houser, při třetím zase Rozkovec. Byly to chyby, které mě hodně rozčílily.

Hosté po srovnání navíc dokázali přidal další dvě branky a odvezli si z Břízek vítězství.

Už jsem si říkal, když jsme ještě vedli 3:2, že tenhle zápas asi nemůžeme vyhrát. Protože s tím, co jsme předváděli, bychom si to ani nezasloužili. Možná ani ten bod by nebyl pro nás spravedlivý, protože ten výkon byl opravdu žalostný.

Trenér Josef Just

V obraně musíte během podzimu improvizovat, vypadl vám na stoperu Bém. Kdy počítáte s jeho návratem?

Jirka Bém hrál celý život levého beka, už to že hrál stopera, byla taková improvizace. Na stoperu se mu ale dařilo, zvládal to s přehledem. Bohužel se zranil, natrhl si sval. A vypadá to, že do konce sezony zřejmě nebude.

Takže vás čeká další skládání obrany?

Už v zápase v Turnově jsme na místě stopera zkusili Housera, a on si tam počínal velmi dobře. Bohužel s Kolínem, ač si říkám, že nehrál úplně špatně, tak si takové věci tam nemůže prostě dovolit.

Je za námi polovina podzimu a Jiskra jakožto nováček ukořistila 15 bodů, jste spokojen?

Nejsem. Chybí nám stálá výkonnost. Je to takové ode zdi ke zdi. Jednou se nám daří, pak zase vůbec. Vyhrajeme doma, pak hned zase prohrajeme. Někdy mi to připadá, že to je skoro až o náhodě, jestli nám to vyjde nebo ne, jestli se kluci dobře vyspí nebo ne. Není to takové, jaké bych si představoval.  Vím, že to mají kluci po práci, ale furt je to čtvrtá nejvyšší soutěž v republice. Měli by se malinko chytit za nos a víc o fotbale přemýšlet. Jsem nespokojený s tím, jak k tomu přistupují.

Kde byste svůj tým rád viděl po podzimní části?

Po výhře v Turnově jsem pomýšlel na hranici 25 bodů. Ale po víkendové prohře s Kolínem to musím zase přehodnotit. Přál jsem si, abychom ty dva domácí zápasy zvládli (Kolín, Trutnov pozn. autora). Musíme se nyní hlavně dostat z toho, co se nám stalo tento víkend. Bude to hodně těžké. Bude to o psychice, máme na to týden, uvidíme, jak se s tím vypořádáme.    

A muži | 08.10.2017

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Další domácí zápas

FK Jiskra Mšeno

vs.

FK Jablonec
 
středa 16.1.2018
17:30 hod.(UMT Břízky) 
 

Poslední videa