Adam Pelta hodnotí uplynulou sezónu

Adam Pelta hodnotí uplynulou sezónu Čas bilancování je tu.. 

Zhodnocení úspěšné sezony z pohledu Adama Pelty 

 

Asi bych ten příběh úspěšného tažení měl vzít pěkně od začátku. Jak to všechno bylo a nebylo... 

 

V létě jsem se z osobních důvodů rozhodl skončit v FK Jablonec, a jelikož jsem ke konci sezony v A dorostu hrál za divizní farmu v Jablonečku, chtěl jsem tam také pokračovat. Bohužel nám to z různých důvodů nevyšlo. 

 

Během června mi v průběhu dorostenecké soutěže volal pan Čičmanec, jestli nechci jít dělat a hrát fotbal do Mšena. Nejdřív jsem ho odmítl, protože jsem chtěl pokračovat v divizi, ale když jsme se rozhodli, že v Jablonečku divizi nepřihlásíme, Mšeno pro mě bylo volbou číslo jedna, a s odstupem času si myslím, že jsem do toho měl jít hned, protože areál s dvěma travnatými hřišti a moderní umělou trávou téměř nikdo v Česku nemá. A hlavně to s kluky, jak se říká, máme za barákem. 

 

První otázkou, která se musela vyřešit, byl trenér. Trenér prostě musí být někdo, kdo si nás nenechá přerůst přes hlavu. Jediný, s kým jsem měl osobní zkušenost a kdo zrovna nikde netrénoval, byl Jarda Vodička. Jarda výzvu přijal a vzal si k sobě i svoje lidi - Vácoše a Buldu, které doplnil Míra Brániš s Rudou Gergelem. Druhým a zároveň nejdůležitějším bodem pro nás byl kádr a jeho složení. Znal jsem hráče z Jablonečku a ty jsem i oslovil. Všichni chtěli. Pořád nás ale bylo málo. Kádr tak doplnil Jirka Váňa z Dobrovice a Jiří Bém z Bozkova, mladí kluci ze Mšena a hráči z Jablonce, jako jsem byl já či Honza Masařík. V průběhu sezony přišli i další, např. Krásný či Koblížek s Čížkem, kteří se pro náš tým stali velmi výraznými posilami. 

 

Kádr na sezonu jsme měli nakonec na kraj našlapaný, o tom žadná. Namistrovaní jsme jeli do Hrádku, kde nás vrátili zpátky na zem. V týdnu přišla bouřka a od té doby jsme sbírali body a nadělovali. Největší problém jsme měli v Železném Brodě, kde jsme spálili velké množství šancí a domácí mohli nakonec v 90. minutě vyrovnat. Pak přišlo domácí utkání s Velkými Hamry, na které jsme byli ještě speciálně motivováni. Brali jsme ho jako zápas sezony a hlavně doma. Nejvyšší návštěva ve Mšeně za poslední léta. Vyhráli jsme 4:0. Životní zápas odehrál Jarda Chropůvka. Nakonec se jako zápas podzimu ukázalo utkání s Českou Lípou. Začali jsme tragicky: Lípa mohla vést 2:0, asi jsme je podcenili. Od 30. minuty jsme však otočili, hráli do plných a pálili šance jednu za druhou. Nakonec jsme i dali podle mého názoru regulérní branku, kterou sudí neuznal. Utkání skončilo remízou. Přezimovali jsme na 1. místě tabulky s šestibodovým náskokem. 

 

Jaro pro nás mělo být jen klidným dojezdem sezony, posílili nás Koblížek a Čížek. Jenže každý soupeř se na nás hecoval a zatáhnul se. Zmínil bych zápas v Bílém Kostele, kde jsme vsítili až okolo 80. minuty. Domácí skvěle bránili, ale musím říct, že tam to pro mě bylo nejhorší prostředí. Pak jsme jeli bojovat do České Lípy, stačil nám bod na výhru celé soutěže. Lípu jsme přehrávali, jenže za stavu 1:0 jsme povolili a domácí z brejků vedli dokonce 3:1. Nastoupil ale polozraněný Číža a pomohl nám zápas vyrovnat. 3:3. Super zápas, jen jsem čekal větší návštěvnost. Oslavy vítězného tažení mohly začít a byly vydatné a zasloužené. Sezonu jsme dohráli úspěšně a zakončili ji krásným zápasem pro lidi se Skalicí, kde padlo 10 branek. Dostali jsme pohár a mohli slavit znovu. 

 

A moje hodnocení uplynulé sezony? Splnili jsme cíl a jdeme dál. Mluví za nás i fakt, že jsme stali třetím nejofenzivnějším týmem v celé České republice. 

 

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich výkony, bojovnost a snahu. Fanouškům za to, že nás podporovali a doprovázeli nás i na venkovní zápasy. Sponzorům patří dík za jejich podporu. 

 

Závěrem bych chtěl říct, že po úspěšné sezoně u nás končí trenér Vodička, který dostal laso z vyšší soutěže. Chtěl bych mu tímto poděkovat za super sezonu a přeji mu mnoho štěstí v novém působišti. Nového trenéra představíme v průběhu června. Kádr budeme muset do divize rozšířit, ale prioritou jsou hráči, kteří mají kariéru spojenou s Jabloncem. 

 

Příprava začne 10.7., hned 12.7 nás čeká utkání s FK Jablonec v Rychnově. 

 

Přestože výkonnostní přechod mezi krajem a divizí je náročný, mým cílem v divizi rozhodně bude nehrát jen o záchranu!

A muži | 25.06.2017

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Další domácí zápas

FK Jiskra Mšeno

vs.

 MFK Trutnov
 
30.3.2019
10:15 hod. Břízky
 

Poslední videa