Rozhovor s Adamem Peltou

Rozhovor s Adamem Peltou

S blížícím se koncem zimy zdárně ke svému finiši směřuje i příprava fotbalistů na jarní boje. Odvetné zápasy krajského přeboru vypuknou již za 14 dní, a tak jsme si na pár otázek pozvali koho jiného než Adama Peltu. 

Hezký den Adame, děkujeme za přijetí pozvání na rozhovor.

Je tomu již přibližně 8 měsíců od zrodu nápadu oživit lehce uvadající slávu jabloneckého klubu FK Jiskra Mšeno, především jejího A mužstva. V čí hlavě se tento nápad zrodil a komu je třeba vděčit za realizaci tohoto „projektu“?

 

Dobrý den, nápad mého angažování ve Mšeně se zrodil v hlavě pana Čičmance v době, kdy jsem u něho skládal v autoškole zkoušky. Často si mě bral sám na jízdy a diskutovali jsme o fotbale. Ale finální podoba této spolupráce vznikla až v létě po skončení mého dorosteneckého věku. Rozmýšlel jsem se, co dál a rozhodl se opustit FK Jablonec a vydat se svojí cestou a hrát fotbal neprofesionálně. Nejdříve jsem uvažoval o Jablonci nad Jizerou, ale Mšeno svým zázemím a vzdáleností vyhrálo.

 

 

Dle dosavadních výsledků je zřejmé, že Jiskře se od letního znovuzrození velmi daří. V tabulce je mužstvo na prvním místě s šestibodovým náskokem a cílem je vybojovat i celkové prvenství. Co myslíš, že zapříčinilo tak dobré dílčí úspěchy?

 

Především bych chtěl zdůraznit, že máme velmi kvalitního trenéra se zkušenostmi z 2. ligy, který tým dokáže namotivovat i proti papírově slabším soupeřům. Podařilo se nám dobře doplnit mužstvo. Máme starší jádro kluků okolo kapitána Honzy Halamy a mladí kluci se k nim přidávají.

 

Není tajemstvím, že zastáváš dvojí funkci v klubu. Zaprvé jsi hráčem A mužstva, ale také jakýmsi manažerem a hnacím motorem klubu. Jak zvládáš skloubit obě role zároveň?

 

Jsem  hráč a  tak se i cítím. Všechno ostatní má na starosti pan Čičmanec, kterému chci tímto poděkovat. Ale je pravda, že přestupy a podmínky s hráči domlouvám já, ale o všem se radím s ním, tátou, dědou či trenérem. Oni mi řeknou svůj názor a já se snažím najít nějaký logický průsečík.

 

Jak již bylo řečeno v nadpisu, konec zimní přípravy se blíží. Jak ji hodnotíš ty osobně?

 

Zimní příprava byla poměrně dlouhá. Měli jsme krásné 4 denní soustředění v ideálních podmínkách v Nymburce, kde jsme trénovali na přírodní trávě. V přípravě jsme měli model utkání sobota- středa- sobota. V utkáních jsme viděli spoustu našich nedostatků, například v utkání s Novým Borem. Ale byla i dobrá utkání, například jsem rád, že jsme hráli do 30. minuty s A týmem FK Jablonec hezký fotbal.  

 

Poslední přípravný zápas sehraje naše A mužstvo proti Přepeřům a týden nato již odstartujeme jaro předkolem poháru proti Velkým Hamrům „B“. Jak myslíš, že je mužstvo připraveno a jak se podařilo zapracovat nové posily do mužstva?

 

Na tuto otázku by bylo lepší se zeptat trenéra. Ale dle mého názoru jsme připraveni dobře, fyzicky i takticky. Máme velké ambice. Cítím to z každého z nás. Máme  chuť vyhrávat.        A posily? Přišli čtyři noví hráči a odešli dva. Brankař Martin Krásný doplnil tandem Masařík- Braniš. Jakub Kuhn přestoupil  z jablonecké juniorky po vážném zranění kolene. František Koblížek se vrátil  z Německa na post střední záložníka místo Pavla Vrabce, který se rozhodl skončit. Tímto bych mu chtěl veřejně poděkovat za půlroku s námi a popřát, ať se mu daří. Dále přišel Miroslav Král ze Zbraslavi, který by měl být nejvýraznější posila.

 

Cílem pro jaro je získat titul. Cokoliv jiného bude bráno jako neúspěch. Je tým připraven na tlak?

 Myslím, že mužstvo je na tlak připraveno, avšak skutečnost ukážou až utkání.

 

Krajský přebor zahájíte týden po pohárovém duelu a soupeřem bude Bíý Kostel. Těžká venkovní prověrka na úvod?

 

Zápas to bude podle mě velmi náročný. V Bílém Kostele je malé hřiště, trávník ještě nebude stoprocentní. Bude to spíše o soubojích a důrazu, než o fotbale, což by nám mohlo dělat problémy. Ale věřím, že jsme připraveni na všechno.

 

Díky

 

Také děkuji. 

A muži | 07.03.2017

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Další domácí zápas

FK Jiskra Mšeno

vs.

 MFK Trutnov
 
30.3.2019
10:15 hod. Břízky
 

Poslední videa