Dohrávka prvního kola jasně pro Mšeno

Domácí po vydařeném víkendovém boji s Velkými Hamry museli potvrdit dobrou formu, proti nevyzpytatelnému Bílému Kostelu. To se nakonec zcela jasně povedlo a tak zůstává Jiskra v čele tabulky o skóre před Sedmihorkami.

FK Jiskra Mšeno- Tatran Bílý Kostel 8:0 (2:0), Branky: Krejčík 5, Rozkovec, Váňa, Hartman

Sestava- Masařík- Helm, Halama, Váňa, Bém- Pelta (60. Hartman), Rozkovec, Vrabec (65. Jiroušek), Chropůvka (46. Moravec)- Krejčík, Štemberk

Relativně těžký úkol čekal na naše borce, a to potvrdit dobrý výkon proti silným Hamrům i proti nováčkovi soutěže Tatranu Bílý Kostel. Na perfektním pažitu v jabloneckých Břízkách začalo domácí mužstvo ihned od úvodního hvizdu vyvíjet tlak na soupeřovu defenzívu. Stejně jako v předešlých zápasech, tak i nyní se podařilo brzy jít jabloneckým do vedení. Štemberk byl na úrovni vápna faulován a k trestnému kopu se postavil Krejčík. Prodloužená zeď znemožnila brankáři hostí dobrý výhled a tak domácí střelec otevřel ranou na stranu gólmana svůj gólový účet dne. 1:0. Místo, aby však přišlo uklidnění na domácí kopačky, tak nastal přesný opak. Zbytečná chaotika a vymýšlení složitých řešení vedla ke kostrbaté hře a dokonce i k velké šanci hostí. Po ztrátě míče pálil hostující hráč dělovku na branku Masaříka, ale ten nechtěl přijít o svou sérii neprůstřelnosti a krásným zákrokem vytáhl střelu na roh. Druhou branku přidali mšenští po super individuální akci Pelty, který se zbavil dvou protihráčů a milimetrovým centrem našel hlavu Krejčíka. Ten, ačkoliv je někdy přezdíván jako hlavičkující želva, tak neomylně zakončil čelem do protipohybu brankaře. 2:0. Do poločasu se již nic moc neudálo a tak panovaly na straně Jiskry mírné rozpaky z předvedené hry.

Po bouřce v domácí kabině, vlétlo mužstvo Jiskry do druhé půle s jasným cílem nasázet co nejvíce gólů do hostující sítě.  V 55. minutě korunoval svůj velmi dobrý výkon opět Pelta, kdy si na půlící čáře narazil míč a pelášil do úplně odkryté obrany Kostela. Svou akci přetavil v druhou asistenci zápasu a světe div se, zakončovatelem byl opět Krejčík. 3:0. Čtvrtou branku přidal Rozkovec z penalty po faulu na Helma a následně Vrabec načechral míč na hlavu „Hightowera“ Váni a stav byl 5:0. V tu chvíli začaly hostům malinko téct nervy a na obou stranách padlo pár ostřejších zákroků, které však za rozhodlého stavu vůbec neměly smysl. Hosté hráli také fotbal dle svých možností a krásnou akci předvedli kolem 70té minuty, kdy předčili domácí „offside“ systém a útočník Tatranu mířil osamocen na Masaříka. Ani tentokrát ale Masařík nepovolil zářez do své branky a únik zlikvidoval. „Nedáš, dostaneš“ je ohraná písnička a také se naplnila. Krejčík po úniku Štemberka uklízel do prázdné branky a Hartman za pár minut později zvýšil již na 7:0. Tím „Hamy“ potvrdil zlepšené výkony a snad začne svůj nesporný potenciál trvale prokazovat čím dál víc na hřišti! Jen tak dál!

Účet utkání uzavřel hrdina a střelec dne Ládis Krejčík. Po rohu se opřel z vápna do míče a ten nechytatelně zaplul do sítě. 8:0. Rozhodčí již dále neprodlužoval utkání a přesně v 90.té minutě ukončil utkání.

Bílému Kostelu přejeme úspěchy v dalších zápasech, bez svých dvou opor Janáčka ml. a Holečka, měl svou úlohu na hřišti Mšena velmi složitou.