Krajské derby jednoznačně ve prospěch Mšena

V atraktivním souboji dvou ambiciózních celků získala Jiskra cenný skalp nedalekých Hamrů a to, po vcelku hladkém průběhu, kdy zvítězila rozdílem třídy v poměru 4:0.

Fk Jiskra Mšeno- Fk Velké Hamry 4:0 (2:0)

Branky: Štemberk, Chropůvka, Rozkovec, Krejčík

Sestava: Masařík- Helm, Halama, Váňa, Bém- Pelta (Moravec), Rozkovec, Vrabec (Jiroušek), Chropůvka(Hartman)- Štemberk, Krejčík

O střet Hamrů s domácími byl již několik dní před zápasem slušný divácký zájem, a tak dopolední prosluněná sobota byla příslibem kvalitní zábav. Kdo čekal úvodní oťukávání, tak byl na omylu. Soupeři se do sebe od úvodní minuty zakousli a o vzruch na hřišti nebyla nouze. Hamry se v úvodní pětiminutovce prezentovaly vysokým presinkem a šanci mohly vytěžit když unikal po pravé straně Žitka, ale Rozkovec s Váňou dokázali hrozící nebezpečí na poslední chvíli zažehnat.

Mšeno se do zápasu dostávalo pozvolna, ale od desáté minuty pevně přebralo otěže zápasu do svých rukou a nenechalo na pochybách, že půjde za vítězstvím. Značnou pomocí byla rychlá akce v 11. minutě, kdy se z levé strany dostal míč na vápno ke Štemberkovi. Domácí forward nezachrtil a posunul Peltovi do zakončení. Jeho střelu Kobachidze kryl, ale jen k dobíhajícímu Chropůvkovi, který z metru napálil míč do tyče, od které se balón znovu odrazil ke Štemberkovi a ten již definitivně „zatloukl“ do branky na 1:0.

Mšeno od té doby v klidu kontrolovalo hru a snažilo se o další ohrožení branky hostí. Dva nebezpečné pokusy vyslal na branku Kobachidzeho Krejčík a po krásné kolmici Vrabce na Helma v zakončení selhal Štemberk.

Na dva nula zvyšoval ve 28. minutě Chropůvka a akce stála za to. Po rychlém zisku míče Chropůvka posunul na Rozkovce a ten takzvanou akcí „táta na mámu“ vrátil míč rozběhlému Chropůvkovi, který levačkou v pádu podél golmana zakončil. 2:0.

Další parádní akcí mohli Jablonečtí zasadit poslední hřebíček do rakve tři minuty před koncem poločasu. Linka ztratil míč ve středu pole, Vrabec znovu skvěle viděl rozběhlého Béma, který přihrál Krejčíkovi. Domácí Lionel provedl zakončení akce téměř dokonale a lobem přes golmana vyslal míč na branku. Po mokrém trávníku však míč sklouzl jen o pár centimetrů vedle tyče.

Do druhé půle udělali hostující trenéři dvě změny v sestavě, kdy v kabinách zůstal sice aktivní, ale žlutým kartónkem ověnčený Miček a jeho spoluhráč Žitka. Hamry přeskupily formaci na tři obránce se snahou utkání zdramatizovat. Vítr z plachet, ale sebral hamrovským Rozkovec. Krejčík dobrým sklepnutím vyslal do úniku našeho špílmachra, který zachoval chladnou hlavu, v obležení tří hráčů si připravil míč na pravačku a nechytatelně vyslal ránu do šibenice na vzdálenější tyč. Parádní gól na 3:0, kterému diváci museli uznale zatleskat.

Utkání bylo v tu chvíli rozhodnuté, ale Hamry se i nadále snažily, držely míč, ale do ohrožení branky Masaříka se dostaly jen třikrát. Hlubučkovu ránu Masařík kryl a hlavičku po centru z levé strany hostující hráč neusměrnil do branky. Největší šanci hostů zmařil bývalý hráč Mšena Štětkář, když z penalty pouze vyprášil rukavice bezchybného Masaříka. Utkání v poklidu plynulo do svého konce, když však Mšeno rozjelo jednu ze svých posledních akcí. Halama „konstrukčně“ (pozn.redakce: slovo vyřčené z úst domácího kapitána) rozehrál k praporku, odkud chtěl Bém míč poslat nazdařbůh, ale jakousi shodou okolností míč skončil u střídajícího Jirouška. Ten vysunul Helma, který parádní uličkou vyslal Hartmana do samostatného úniku na branku. Facebookový král „Hamy“ nezachrtil a do prázdné branky předložil míč Krejčíkovi, který už neměl potíž trefit odkrytou branku. 4:0.

Velkým Hamrům je ke cti, že se snažily hrát otevřený fotbal, ale v sobotním dopoledni to bylo na domácí celek málo. Dvoustovka diváků se ale díky oběma celkům musela bavit a o to ve fotbale především jde.

K celkově vydařené akci jistě přispěl i stánek s podávanými palačinkami od firmy Cikautxo CZ s.r.o. Kdo ochutnal, rozhodně neprohloupil!

Ve středu na státní svátek nás čeká domácí zápas proti Bílému Kostelu. Čas jako vždy- 10:15.