Výhra v Turnově, čtyři góly za poločas

Vysoká výhra 4:0 z nedalekého Turnova vynesla svěřence trenéra Jaroslava Vodičky už na čtvrté místo divizní skupiny C. Hráči Jiskry nastříleli všechny branky už za poločas.

Oba týmy si v úvodních minutkách vytvořily po jedné šanci, střelci ale mířili vysoko nad. Až v 21. minutě po rohu Mšena hlavičkoval odražený balon Daníček, ve vápně se míč otřel o ruku Dlouhého a Jiskra měla výhodu pokutového kopu. Sám Daníček pak penaltu s přehledem proměnil. Za dalších sedm minut vysunul Čížek ze středu hřiště Rozkovce, ten se elegantně zbavil kličkou bránícího Šimka a prostřelil brankáře Špínu na 0:2. Jiskře se začala na měkkém a vlhkém trávníku dařit kombinace. Po půlhodině hry se odražený balon dostal ke kopačkám Štemberka, který chtěl akci vyšperkovat ještě přihrávkou na volného Čížka, tomu ale gólovou radost skluzem překazil obránce Šimek.

Pět minut před poločasovou pauzou vybojoval ve středu hřiště Rozkovec balon, Štemberk následně poslal z pravé strany na malé vápno přesný centr, který ve skluzu dotlačil do sítě na 0:3 svou druhou brankou v zápase Daníček. Jen o dvě minuty později to s domácími už vypadalo hodně špatně, akci opět odstartoval ve středu hřiště výborný Rozkovec, do sóla vyslal Daníčka, ten ve vápně sice neustál souboj s obráncem, přesto dokázal znovu vstát, a ještě poslat míč na zcela volného Štemberka, který záhy zvýšil do poločasu už na čtyřbrankový rozdíl. „Hráli jsme prvních pětačtyřicet minut velmi dobře, vstřelili čtyři góly a chtěli jsme v tom pokračovat i v druhém dějství,“ konstatoval kouč Jiskry Jaroslav Vodička.

Trenér Turnova sáhl už o poločase hned ke trojímu střídání a obraz hry se v druhém dějství změnil. První šanci po změně stran měl střídající domácí Syrovátka, ale zblízka přestřelil Masaříkovu branku. Štěstí měli jablonečtí fotbalisté i po domácím rohovém kopu a hlavičce jednoho z hráčů, který však z malého vápna neusměrnil míč do sítě! Na druhé straně nevyužil solidního přečíslení Čížek, skórovat se nedařilo ve skluzu ani Štěpánkovi. V permanenci byl ale přeci jen častěji brankář Jiskry Masařík, ten dvacet minut před koncem lapil i pokus exligisty Papouška. V závěru po rychlém jabloneckém kontru mířil těsně vedle Munzar.

I přes jednoznačnou čtyřbrankovou výhru nebyl náročný kouč Vodička spokojen zejména s druhým poločasem. „Bohužel jsme ustoupili z toho, co jsme si řekli. Nechali jsme domácí, aby si vytvářeli šance a druhou půli už jen dohrávali. A to jsem nechtěl. Asi to bylo pod dojmem čtyřgólového vedení a že už se nám nemůže nic stát. Místo, abychom přidali další góly, tak jsme mohli naopak ještě nějaké dostat. Soupeř měl šancí daleko víc jak my,“ řekl k průběhu druhého poločasu jablonecký kouč.

Mšeno čeká následující sobotu dlouho očekávaný a peprný domácí zápas s Velkými Hamry. Výkop je v tradičním sobotním čase od 10:15 hodin v Břízkách!

FK Turnov – FK Jiskra Mšeno 0:4 (0:4)

Branky: 22. (pen.) a 40. Daníček, 28. Rozkovec, 42. Štemberk

Sestava: Masařík – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Štemberk (81. Hartman), Rozkovec (65. Štajner), Daníček, Houser (88. Nulíček), Pelta (60. Štěpánek) – Čížek (74. Munzar)