Výhra nad dorostem FK a porážka s Varnsdorfem

Další dva přípravné duely má za sebou kádr trenéra Jaroslava Vodičky. Ten si nejdříve připsal vysoké vítězství 9:2 nad dorostem FK Jablonec, ve středu pak podlehl druholigovému Varnsdorfu 0:2.

Vlažný vstup do zápasu s dorostem FK Jablonec znamenal i vedení hostů. Vodičkovi svěřenci pak měli i štěstí, když hosté z Jablonce rozezvonili ještě břevno Masaříkovy branky a další šance vychytal opět spolehlivý Masařík. Přesto se Jiskře povedlo ještě do poločasu otočit vývoj zápasu v její prospěch. Nejdříve vyrovnal rohovém kopu ze skrumáže Hrnčíř, Krejčík pak dával na 2:1 po centru Šohaje.

Druhý poločas už byl v jasné režii Mšena. Dorostenci Jablonce pod tlakem Jiskry chybovali a nastříleli soupeři dalších sedm branek. Dvěma góly se při celkové výhře 9:2 blýskla trojice hráčů Daníček, Čížek a Houser.

Trenér Jaroslav Vodička po zápase konstatoval. „Utkání mi ukázalo, že hráči, kteří pravidelně nenastupovali, by se měli o svůj post v mužstvu více poprat. Málo se v tomto zápase snažili, měli hrát daleko aktivněji. Především v prvním poločase toho na můj vkus, pro místo v sestavě moc neudělali. Ti, kteří doposud tolik šancí nedostávali by se měli rychle probrat,“ nebral si servítky kouč Jiskry i po konečné vysoké výhře.

FK Jiskra Mšeno - FK Jablonec U19 9:2 (2:1)
Branky: Hrnčíř, Krejčík, Daníček 2x, Čížek 2x, Houser 2x, Šohaj
Sestava: Masařík (Franc) - Štěpánek (Helm), Koblížek, Skuhravý (Váňa), Hrnčíř (Houser) - Štemberk (Pelta), Daníček, Hartman, Šohaj - Krejčík (Čížek)

Ve středu 23. ledna pak Vodičkovi hoši měřili v podvečer za velkého mrazu síly s druholigovým Varnsdorfem. Jiskra držela s favoritem krok. Absolutorium zasloužil opět brankář Masařík, na kterém si hráči druholigisty vylámali zuby hned několikrát. Masařík skvěle zneškodnil i dvě penalty záložníkovi Dordičovi. Přesto po podzimu čtvrtý tým druholigové soutěže v Břízkách bral vítězství po brankách Dordiče a Kouřila z dalšího nařízeného pokutového kopu.

FK Jiskra Mšeno - FK Varnsdorf 0:2 (0:2)
Branky: Dordič, Kouřil z penalty
Sestava: Masařík (Franc) - Helm (Hrnčíř), Houser, Váňa, Krejčík - Štěpánek (Štemberk), Rozkovec, Munzar, Daníček (Hartman), Pelta (Štajner) - Čížek (Skuhravý)