Výhra Jiskry na hřišti vedoucí Čáslavi!

Jiskra Mšeno po třech porážkách dokázala naplno bodovat na hřišti lídra divizní skupiny C. Z Čáslavi přivezla velmi cenné vítězství 2:1 po gólech Štajnera a Skuhravého.

Mšenští fotbalisté cestovali na trávník vedoucího týmu divize s odhodláním, ale zároveň po třech porážkách v řadě. Jiskře se ale vydařil vstup do zápasu, už v 9. minutě šli hosté do vedení po trestném kopu a gólové hlavičce matadora Štajnera – 0:1. Jablonecké vedení mohl před půlhodinou hry navýšit ještě Skuhravý, ale Kubáta v domácí brance ve velké příležitosti nepřekonal. Domácí začali hrozit až v závěru první pětačtyřicetiminutovky, Kořínek se kličkou zbavil i brankáře Zoula, ale na brankové čáře stihl zachránil Helm! Před odchodem do kabin se zjevil v zakončení čáslavský Vančura, zamířil ale nad jabloneckou branku.

Druhý poločas načal technickým pokusem rekonvalescent Rozkovec, jeho střele scházelo jen málo k navýšení skore. Čáslavským se ale šest minut po změně stran podařilo srovnat po standardní situaci, když Vančura šikovně obstřelil zeď a pěknou střelou vyrovnal na 1:1. Hráči obou týmů si nic nedarovali a boj na hřišti gradoval. Jedenáct minut před koncem Štajner našel ideálním pasem za obranou Skuhravého, který poslal Mšeno zpět do vedení – 1:2. Domácí se snažili utkání v nervózním závěru alespoň srovnat. Čáslavští se dožadovali u hlavního arbitra odpískání penalty, stejně tak jako protestovali proti neuznanému gólu Jíchy, u kterého pomezní signalizoval ofsajd.

Jiskra své těsné vedení v Čáslavi uhájila a po tříkolovém půstu si opět připsala tříbodový zisk. “Jsme rádi, že jsme vyhráli. Nebylo to vůbec jednoduché. Domácí hráli jednoduchý, nepříjemný fotbal, dlouhé a nakopávané balony, nebezpečné standardní situace. Nějak jsme to zvládli. Zase tam byl okamžik, kdy jsme měli naše vedení potvrdit dřív a dát na 2:0. To se nám bohužel nepovedlo. Dostali jsme gól z trestného kopu. Naše vítězství nebylo jednoduché, spíš šťastné. Domácí předvedli závar ještě ke konci. Mohlo to být daleko klidnější. Takhle to bylo hektické z obou stran, nervózní. Domácí na nás byli zbytečně moc namotivovaní,“ konstatoval jablonecký kouč Jaroslav Vodička.

Následující sobotu se budou naši fotbalisté v Břízkách snažit na výhru navázat v domácím klání s Dvorem Králové nad Labem. "Dvakrát jsme doma nevyhráli, takže pojedeme na maximum. Budeme se snažit hrát dobrý fotbal a vyhrát," dodal kouč Mšena.

FK Čáslav – FK Jiskra Mšeno 1:2 (0:1)

Branky: 51. Vančura - 9. Štajner, 79. Skuhravý

Sestava: Zoul - Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý - Štemberk (72. Hartman), Houser, Rozkovec (82. Daníček), Pelta (64. Štěpánek) - Štajner (91. Nulíček) - Munzar (88. Hušek)