Jiskra podlehla v Náchodě, ač dvakrát vedla

Ve středečním předehrávaném zápase 30. kola Jiskra Mšeno dvakrát vedla v Náchodě, přesto nakonec soupeři ze chvostu tabulky podlehla 2:4.

Jistý vítěz divizní skupiny C trochu obměnil sestavu a nezačal špatně ani na hřišti ohroženého Náchodu. Už v páté minutě dlouhým křížným pasem vyslal do šance Štajner Daníčka, ten ač v pokutovém území při kličce soupeři podklouzl, stihl zakončit, jenže brankáře domácích neohrozil. Ve velké šanci zklamal následně i zkušený Štajner, míč z jeho kopačky z penaltového puntíku zamířil těsně vedle. Gólem skončila až třetí jablonecká šance, po čtvrthodině hry trknul ideální centr Skuhravého z levé strany ke vzdálenější tyči hlavou Hušek a Mšeno šlo do vedení. K obávané střele z dálky napřáhl Čížek a jeho projektil nebyl daleko od gólového úspěchu. Náchod poprvé zahrozil po půlhodině hry, nebezpečný míč proletěl skrz malé vápno a skončil naštěstí jen rohovým kopem. Na opačné straně mohl přidat druhou branku Jiskry Daníček, ukázkově se zbavil dvou obránců, ale při zakončení mu rozhodčí pískl faul na brankáře Hladíka a gól tak neplatil. Domácím se povedlo vyrovnat z nenápadné akce těsně před odchodem do šaten, Moravec táhl od půlky útok náchodského týmu, balon se k němu před vápnem trochu se štěstím vrátil a ten následně prostřelil Zoula a vyrovnal na 1:1.

Deset minut po poločase si Jiskra mohla vzít vedení zpátky, na závěr ukázkové kombinace poslal Štajner míč na Huška, ten nohou ale trestuhodně přestřelil. Huškovi se povedlo skórovat v 61. minutě, domácí Král zahrál špatnou malou domů, čehož využil jablonecký útočník a strhl vedení na stranu Mšena - 1:2.

Náchod ale ani přesto nesložil zbraně a za dalších deset minut vyrovnal. Jahoda z poloviny hřiště viděl povyběhnutého Zoula a zkusil ho přelobovat, brankář Jablonce stihl ještě míč z podbřevna vyrazit, balon ale dorazil do sítě Pavlíček a bylo srovnáno na 2:2.

Dobrou střelu kapitána Váni zlikvidoval gólman Hladík. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel osm minut před koncem, přečíslení Housera s Krejčíkem gólem neskončilo a Mšeno vzápětí tvrdě platilo. V 86. minutě zahrál Hlava výborně trestný kop přes zeď a strhl vedení na stranu Náchodu! Za další dvě minuty domácí využili domácí brejkovou situaci, při které Hlava přehodil Zoula a zvýšil na 4:2. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná šance Čížka na opačné straně, která rozvlnila jen boční síť.

Vodičkův tým si před závěrečným sobotním kláním a domácí rozlučkou s vydařenou sezonou připsal šestou porážku v celém ročníku v řádné hrací době. Kouč Jaroslav Vodička k zápasu řekl: „Z naší strany to nestálo za nic. Už jsem to několikrát zažil, utkání po postupu, které bylo z naší strany o ničem. Jedno mi to není, ale ani jsem do toho moc nezasahoval. Kdyby to byl zápas důležitý, tak bych se choval jinak. Teď jsem ani nechtěl. Chlapci poznali ke konci sami, že to nebylo dobré a určitě si neudělali hezký den. Fotbal je spravedlivý. Když ho urazíte, tak vám to vrátí. A naši chlapci ho tentokrát urazili. Když šli osmkrát sami na náchodského brankáře a vymýšleli bůh ví co a nebyli jsme schopní dát z takové šance gól. Proč? Krásně se nám to vrátilo. Tentokrát to nebylo nic dobrého,“ komentoval průběh nakonec prohraného zápasu náš lodivod.

FK Náchod – FK Jiskra Mšeno 4:2 (1:1)

Branky: 45. Moravec, 71. Pavlíček, 86. Hlava, 88. Malý - 15. a 61. Hušek

Sestava: Zoul – Štěpánek, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Hartman (49. Helm), Rozkovec (56. Houser), Štajner (79. Munzar), Čížek, Daníček – Hušek (65. Krejčík)