Ve dvoře Králové bez branek ale s dvěma body

Ve dvoře Králové bez branek ale s dvěma body

Vodičkovi svěřenci přivezli ze hřiště Dvora Králové nad Labem dva body. Diváci se v zápase chabém na brankové příležitosti branky nedočkali a v následném penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hráči od jablonecké přehrady.

Od samého začátku se hrála poměrně vyrovnaná partie. Hráči Jiskry měli příležitost po Čížkově rohovém kopu, to vyskočil nejvýše Skuhravý, ale míč poslal hlavou vedle branky. Královedvorští hrající uprostřed divizní tabulky se favorizovanému Mšeno vyrovnávali v agresivitě, do větších příležitostí se žádný z týmů nedokázal propracovat. Až v závěru první půle zahrozil nebezpečnou standardkou z dvaceti metrů domácí Hruška, míč ale prosvištěl těsně kolem levé tyčky Masaříkovy branky.

Podobný obraz hry byl k vidění i po přestávce. Z nadějné pozice přestřelil domácí svatyni zkušený Čížek. Na opačné straně vyzkoušel připravenost Masaříka z trestného kopu Václavek.

Jablonečtí se dožadovali odpískání penalty po střele a hraní rukou domácího kapitána Kruliše, ale rozhodčí Čechlovský byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře. Hru tak místo gólového koření zpestřovali hlavně hlasité průpovídky domácího publika na adresy všehomožného. Utkání nakonec mohl rozhodnout dvě minuty před koncem střídající domácí hráč Tauchaman, naštěstí ale nezužitkoval dobrý balon za jabloneckou obranu, když včas proti němu vyběhl i brankář Masařík.

Jablonecký kouč Jaroslav Vodička pak v samém závěru vystřídal brankáře zřejmě s ohledem na blížící se penaltový rozstřel a tato varianta se mu i vyplatila. Střídající gólman Zoul chytil penaltu Václavkovi a jeho parťák Tomeš branku z pokutového kopu překopl. Na straně Mšena všichni čtyři exekutoři penalt Čížek, Rozkovec, Váňa i  Krejčík bezpečně proměnili a tak si Jiskra odváží zpět do Jablonce nakonec body dva.

Utkání tentokrát zhodnotil zraněný Adam Pelta, který si na jaře natrhl kolenní vaz jehož léčení si vyžádá delší pauzu. „Ve Dvoře Králové málokdo vyhrává, ona doma vůbec neztrácejí. Takže jsou to nakonec dva dobré body pro nás. Utkání to bylo vyrovnané bez větších šancí na obou stranách. My jsme měli více ze hry a domácí chodili do brejků. Góly nepadly, tak došlo na penalty a v těch jsme potvrdili naší zkušenost,“ zhodnotil zápas hráč Jiskry Mšeno, který ani ve stavu zraněných nechyběl na jablonecké lavičce.

 

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jiskra Mšeno 0:0 po pen. 2:4

Masařík (91. Zoul) – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Štemberk (67. Krejčík), Munzar (46. Štěpánek), Houser, Rozkovec, Daníček - Čížek

A muži | 06.05.2019

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Další domácí zápas

FK Jiskra Mšeno vs. -

Poslední videa