V oslabení jsme na ligový Jablonec nestačili

Jiskra Mšeno se letos loučí s pohárovou soutěží MOL Cup. V prestižním městském derby nestačilo po vyloučení Koblížka na ligový Jablonec, kterému nakonec podlehla 1:4.

Los 2. kola MOL Cupu si z týmy z Jablonce nad Nisou opravdu zažertoval, když proti sobě svedl v prvním ostrém městském derby náš tým s prvoligovým Jabloncem!

Očekávaný duel zaplnila také historická návštěva, do Břízek dorazilo necelých devět stovek zvědavých diváků. Domácí drželi s obrovským favoritem krok a po půlhodině šli dokonce do vedení, hlavní arbitr nařídil za sražení Rozkovce Kouřilem pokutový kop, který proměnil Adam Pelta! Jen dvě minuty poté výrazně ovlivnilo utkání vyloučení Koblížka a mšenští fotbalisté se museli proti ligovému týmu vypořádat s dlouhou početní nevýhodou. Ligista nakonec stihl ještě do poločasu dvěma góly Mehanoviće obrátit skore ve svůj prospěch.

Také po změně stran jsme se v oslabení o jednoho muže v poli nemohli před brankou Valeše příliš prosadit. Tým ze Střelnice navíc uklidnil třetí brankou střídající Mihálik. Definitivní podobu konečnému výsledku na 1:4 dal zkompletovaným hattrickem minutu před koncem Mehanović.

Jiskra sice neuspěla proti velkému favoritovi, ale v letošním ročníku MOL Cupu dokázala vyřadit hned dva těžké soupeře a prokousala se až do 2. kola!

FK Jiskra Mšeno - FK Jablonec 1:4 (1:2)

Střelci: 28. Pelta - 38., 41. a 89. Mehanović, 63. Mihálik

Sestava: Masařík – Váňa (C), Bém, Koblížek, Rozkovec, Krejčík, Just, Pelta, Helm, Žemba, Štemberk