V Letohradu výhra až po penaltách

Mšeno dotahovalo na hřišti posledního Letohradu už dvoubrankovou ztrátu. Nakonec ale veze domů dva body, protože dokázalo srovnat nepříznivé manko a lépe si počínalo také v penaltovém rozstřelu.

Přitom jablonečtí nezačali na hřišti posledního týmu naší divizní skupiny zle, dva náznaky šancí ale vyřešil dobře domácí brankář Volšík, stejně tak jako dalekonosný pokus Koblížka. Z ničeho nic ale udeřili domácí, ve 20. minutě Letohradští rychle přenesli hru, centr kapitána Kaila z levé strany hlavičkoval v našem vápně nehlídaný Kabourek a Letohrad šel překvapivě do vedení 1:0. Jablonecký brankář musel předvést svůj um také po půlhodině hry, to skokem k tyči zneškodnil nepříjemný tečovaný padající balon, vzápětí si poradil také proti dvěma prudkým střelám domácích hráčů! Na druhé straně napálil skákavý balon vysoko nad domácí svatyni Rozkovec. Větší šanci na úspěch měla až hlavička našeho kapitána Váni po rohovém kopu, ale míč z jeho hlavy skončil těsně vedle domácí tyče.

Sedm minut po změně rychle vhodili domácí autové vhazování, v jabloneckém vápně se svalil u Huška Kabourek a rozhodčí nařídil proti našemu týmu velmi přísnou penaltu, kterou vzápětí Týfa bezpečně proměnil na 2:0.

Jablonečtí se nemohli dostat do hry. Trestný kop Čížka zahraný na přední tyč brankáře Volšíka nepřekvapil. O chvíli později dostal z pravé strany dobrý centr do vápna Krejčík, hlavou posílal míč ke vzdálenější tyči, ale Volšík míč skvělým zákrokem vytěsnil mimo tyč!

To už byl na hřišti i střídající Nulíček. Čtvrt hodiny před koncem zahrával jablonecký přímý kop Rozkovec, míč si skvěle našel právě Dušan Nulíček a prudkou hlavičkou snížil na 2:1. Za další dvě minuty se Nulíček dostal po přiťuknutí od Justa ke střele za vápnem, ač v pádu dokázal míč poslal přesně k tyči na 2:2! Obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svou stranu, dvakrát musel zasahovat jablonecký strážce Masařík proti ošemetným pokusům Letohradu. Na druhé straně vyražený balon brankářem nedokázal přes hradbu těl prostřelit Pelta. Devět minut před koncem mohl zkompletovat čistý hattrick Nulíček, jenže tentokrát sám ve vápně vůbec netrefil skákavý balon.

V normální hrací době tak utkání skončilo remízou 2:2 a o dalším plusovém bodu rozhodly až střely z pokutových kopů. Jablonečtí v nich byli zásluhou Váni, Nulíčka, Huška a Rozkovce stoprocentní, zato v dresu Letohradu překopl branku Štěpán a závěrečnou penaltu chytil Týfovi Masařík.

Justovi svěřence čeká nyní anglický týden, protože ve středu dohrávají odložené utkání ve Vykáni a v sobotu se v klasickém dopoledním čase představí na domácím pažitu proti Zbuzanům.

FK Letohrad – FK Jiskra Mšeno 2:2 (1:0) po pen. 2:4

Branky: 20. Kabourek, 52. Týfa (pen.) – 74. a 76. Nulíček

Sestava: Masařík – Hartman, Váňa , Hušek, Hrnčíř – Just, Rozkovec, Koblížek, Pelta – Čížek, Krejčík (61. Nulíček)