Střídající Hušek dvěma góly vystřelil obrat v Českém Brodě

Jiskra Mšeno zásluhou dvou gólů střídajícího Luboše Huška přivezla tři cenné body ze hřiště Českého Brodu po vítězství 2:1. Čtvrtá výhra v řadě katapultovala Jiskru na čelní pozice divizní skupiny.

Vodičkův tým dělal v Českém Brodě aktivní hrou domácím od začátku problémy, byl častěji u míče, jen s proměňován vytvořených příležitostí byl problém. Štajnerova střela z úhlu brankou neskončila, stejně jako sražená střela Rozkovce. Ve 24. minutě centr kapitána Váni sklepl ve vápně Štajner pro Daníčka, ten ale zacílil těsně vedle levé tyče Drápelovy branky. Nebezpečí pro branku Českého Brodu znamenala i akce Štajnera po pravé straně, Štěpánkův centr do vápna ale stihl zalehnout před číhajícím Munzarem brankář soupeře.

Druhé dění už začali trochu lépe domácí, i oni se po změně stran dostávali do zakončení. Střelu Hanzla stačili obránci Mšena zblokovat za cenu rohového kopu. V další akci promáchl ve vápně Jiskry domácí kapitán Makovský. V 54. minutě už šli českobrodští do vedení, Fikejze ještě stačili v průniku do vápna jablonečtí beci odzbrojit, jenže odražený balon napálil do sítě z hranice vápna Makovský a Český Brod slavil první branku utkání.

Vyrovnáním neskončil ani Štajnerův trestný kop z 60. minuty, který s problémy vyrazil brankář Drápela na roh. Na posledních dvacet minut poslal kouč Vodička do hry Luboše Huška, a to byl rozhodující moment celého zápasu, protože Jiskra se nadechla k závěrečnému obratu. Nejdříve z úhlu neprocedil míč do vápna Helm, gólová nebyla ani následná střela Housera. Naopak velké štěstí měli jablonečtí fotbalisté po Makovského trestném kopu, proti hlavičce střídajícího Sedláčka ale skvěle zakročil brankář Zoul! Vzápětí Mšeno dokázalo vyrovnat, Daníček vysunul podél pravé strany hřiště Helma, jeho přesný centr na nekrytého Huška a hlavička znamenala vyrovnání na 1:1. Tři minuty před koncem zacentroval z podobného místa před branku tentokrát Štajner a nekrytý Hušek hlavou o zem na 2:1 vystřelil Jiskře tři důležité body na hřišti Českého Brodu!

Jablonecký kouč Jaroslav Vodička mohl být po dalším vítězném zápase spokojený. „Jsem, a to jak s předvedenou hrou, tak i se třemi body. Byli jsme lepší. Rozhodnout jsme mohli už v prvním poločase, jenže jsme nedali branky, které jsme dát mohli. Naopak jsme v druhém poločase prohrávali, ale naštěstí se nám to utkání podařilo otočit. Vítězství budeme chtít potvrdit v posledním podzimním kole doma výhrou,“ vzhlíží už k poslednímu zápasu podzimní sezony Vodička. Mšeno v něm bude v sobotu hostit v Břízkách Náchod.

FK Český Brod - FK Jiskra Mšeno 1:2 (0:0)

Branky: 54. Makovský - 76. a 87. Hušek

Sestava: Zoul - Helm, Váňa, Koblížek, Skuhravý – Štěpánek (69. Hušek), Houser, Rozkovec, Štajner (93. Nulíček), Daníček – Munzar (91. Pelta)