Střídající Hušek dokonal před koncem obrat proti Mýtu

Jiskra Mšeno zvládla nelehký zápas s ambiciózním Vysokým Mýtem. Soupeř v Břízkách brzy vedl, jablonečtí srovnali tečovanou střelou a v samém závěru strhl vedení na stranu domácích střídající Hušek.

Už v 5. minutě totiž přišla laciná ztráta domácích ve středu hřiště, ve vápně pak dostal až příliš prostoru hostující Benda a Mýto brzy vedlo. Mšeno si sice během první půle vytvořilo územní převahu, ale do zakončení se dostávalo jen sporadicky.

Až v samém závěru prvního poločasu přišly dvě zajímavé šance. Nejprve se svou rychlostí prosadil přes hostujícího obránce Nulíček, jenže brankáře Černíka neprostřelil. O chvíli později centroval od rohového praporku Štajner a Daníček v pádu usměrnil míč těsně vedle soupeřovy branky. Ve 42. minutě střílel Munzar a jeho tečovaná střela skončila v síti bezmocného brankáře – 1:1.

Také po změně stran měla mírně navrch Jiskra. Jenže gólově se neurodilo ani po průniku Pelty. Velkou šanci zmařil jabloneckým brankář Vysokého Mýta Černík, když po Daníčkově centru vyrazil z bezprostřední blízkosti hlavičku Koblížka! Jen chvíli poté vysunul Daníček Štajnera, ten ale nezakončil ideálně. Exligista Štajner pak roztleskal přítomné tři stovky diváků vtipnou kličkou do vápna soupeře, jenže na penaltovém puntíku nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Jablonecký středopolař si zanedlouho zařval na své parťáky v útoku „nech“ a pak z první napálil míč na soupeřovu branku, jenže mířil hodně vysoko. Brankář Černík si poradil také se střelou Daníčka. Když už to vypadalo na dělbu bodů, kopal v 88. minutě trestný kop Štajner a míč ve skluzu poslal do hostující branky střídající Hušek, který byl v tu dobu na hřišti teprve pět minut.

Jiskra otočila zápas na svou stranu v samém závěru. „Když dáte v 89. minutě gól, tak je to vždy asi šťastné. Musím ocenit soupeře, je to kvalitní mužstvo a nebyl to pro nás lehký protivník. Už minulá sezona ukázala, že kvalitu tam mají. Vyhráli jsme asi šťastně, ale hráčům nemám moc co vytknout, devadesát minut odpracovali, klobouk dolů před nimi. Soupeř byl na nás dobře připravený. Problém byl především v prvním poločase, kdy jsme inkasovali a sami málo stříleli. Měli jsme herní převahu, ale ve finální fázi z nás nic moc nevypadlo,“ hodnotil první domácí zápas kouč Vodička. Ten může být s úvodem soutěže nadmíru spokojený, jeho tým s devíti body vede divizní tabulku bez ztráty kytičky.  „Nemluvme o spokojenosti. Devět bodů je dobrých, stejně jako herní projev. Ale buďme na zemi. Mýto nás dneska potrápilo a buďme rádi za vítězství,“ uzavřel jablonecký kouč.

FK Jiskra Mšeno – SK Vysoké Mýto 2:1 (1:1)

Branky: 42. Munzar, 89. Hušek - 5. Benda

Masařík – Helm, Houser, Váňa, Skuhravý – Munzar, Koblížek, Štajner, Pelta (61. Štěpánek) – Nulíček (84. Hušek), Daníček