Střídající Čížek řídil hattrickem dokonalý obrat s Čáslaví!

Legendární Tomáš Čížek zařídil našemu týmu dokonalý obrat v dalším domácím mistrovském utkání proti Čáslavi. Ta v Jablonci vedla už o dvě branky, v druhém poločase ale domácí šesti brankami utkání otočili!

Zápas se hrál díky nepřízni počasí na umělé trávě třetí generace. V sychravém a nevlídném počasí utkání sledovala jen necelá stovka nejvěrnějších příznivců. Ta nemohla být s úvodním dějstvím příliš spokojena. Hosté se gólově prosadili po půlhodině hry a to hned během tří minut zásluhou Špičáka a Kořínka. Jablonečtí své šance zahodili. Nespokojený domácí trenér Just sáhl o poločase hned ke dvojitému střídání. Krejčíka s Peltou nahradili do druhé půle Hartman a zkušený Čížek. Tento krok se nakonec ukázal jako rozhodující.

Především nasazení exligisty Čížka bylo pro vývoj utkání velmi významné. Jablonec čtyřgólovou smrští v rozmezí neuvěřitelných sedmi minut dokonale otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. To však nebylo vše, neúnavný Tomáš Čížek zkompletoval během čtrnácti minut hattrick a ještě stihl na další góly svým spoluhráčům přihrát!

Vysoké jablonecké vítězství a hostující zmat zpečetil dvě minuty před koncem domácí Just na konečných 6:2.

Jiskra díky zvratu získala čtvrté domácí vítězství a se ziskem 21 bodů se jako divizní nováček opět vyhoupla do popředí tabulky. Tři kola před koncem podzimu jí patří čtvrtá příčka. V příštím kole se Justovi svěřenci vydají bojovat o další body do Pardubic, kde poměří síly s místním B-týmem.

FK Jiskra Mšeno – FK Čáslav 6:2 (0:2)

Branky: 61. Houser, 65., 69. a 79. Čížek, 68. Rozkovec, 88. Just – 32. Špičák, 35. Kořínek

Sestava: Masařík - Váňa, Koblížek, Rozkovec (89.Chropůvka), Krejčík (46. Čížek) - Pelta (46. Hartman), Just, Helm, Žemba - Štemberk (87. Hrnčíř), Houser