S podzimem panuje spokojenost, říká kouč Vodička

S podzimem panuje spokojenost, říká kouč Vodička

Jiskra Mšeno přezimuje na prvním místě Fortuna Divize C. Její kouč Jaroslav Vodička je s průběhem podzimní části spokojen. Více v posezonním hodnocení samotného hlavního trenéra.

Jiskra se do čela divize vyhoupla až v samém závěru soutěže, kdy rozjela sérii pěti vítězných utkání v řadě. V patnácti podzimních kolech posbírala celkem 31 bodů za deset vítězství a jeden bod po prohře v penaltovém rozstřelu. Vodičkův souboj je nejofenzivnějším týmem soutěže, za celý podzim skoroval 44 krát, s průměrem bezmála tří branek na zápas! Fanoušci se bavili při šestigólových a sedmigólových nadílkách do sítě Olympie Kratonohy, Slatiňan nebo v posledním kole při debaklu Náchoda.   

Trenére, přezimujete na prvním místě divize C, to je určitě potěšující.

Se sezónou jsme spokojeni. Je těžké si před ní říkat, na kterém místě chceme skončit. Žádné mužstvo není hloupé. A už vůbec v téhle soutěži. Ta naše skupina je těžká. Když si vezmeme Čáslav, Benátky, a tak bych mohl jmenovat alespoň šest mančaftů, kteří svoji vysokou kvalitu určitě mají.

Vám se to ale povedlo, především pěti vítěznými zápasy v závěru podzimu jste se vyhoupli až na první pozici.

Určitě nás to těší. Byl to náš cíl i před posledním zápasem. Šli jsme za tím postupně. Jsem za to samozřejmě rád. Když jsem ze Mšena před rokem odcházel, tehdy se postoupilo. Taková ta síla a duch tady ale stále je, ač přišli noví hráči. Zůstalo to tu a ti zdejší kluci vědí, kdy mají zabrat.

Jak jste byl spokojen s vašim týmem?

Jsem rád za to, jak jsme ten kádr dali dohromady a jaké hráče jsme sem přivedli. Povedlo se nám to. Měli jsme špatné září, třikrát za sebou jsme prohráli. Kluky jsem uklidňoval, že to určitě přijde. A přišlo. Náš tým má svoji kvalitu a potvrdil to. Proto nerad říkám před sezónou, jak a kde přesně bychom chtěli skončit.

Jak jste zmínil, v září přišla série porážek, věřil jste, že se z toho brzy dostanete?

Oni to jsou všechno strašně těžké zápasy. Já byl i po těch třech prohrách relativně v klidu, protože jsem věděl, že tu sílu máme. Na rozdíl od jiných, kteří nám říkali, že nebojujeme. My tu bojovnost musíme nechat až na druhém místě, protože my hlavně musíme hrát fotbal. To jsme potvrzovali tu celou půl sezonu. Za to patří hráčům dík.

Chceme hrát dál ten svůj útočný fotbal, založený po stranách hřiště. Někdy jsme holt narazili na soupeře, který byl momentálně v utkání lepší a proto jsme prohráli. Takový je fotbal. Takové ty chytré řeči okolo, jak by to mělo být, ať si to lidí nechají. Oni neznají sílu toho soupeře.

Který soupeř byl v podzimní části podle váš nejtěžším protivníkem?

Kdo tady byl na zápase s Velkými Hamry, tak viděl, že jejich fotbalisté byli lepší. Takové zápasy jsou. A my jsme ho zvládli. Naše skupina je opravdu těžká a určitě se sedmi mančafty nevíte, jak to bude probíhat, protože jsou to velmi vyrovnané týmy. Vždycky je to na té optimální formě, jaká bude a my jsme to v závěru soutěže zvládli. A za to jsem hodně rád.

Plánujete přes zimu pohyb ve stávajícím kádru?

Nic takového. Bavili jsme se už o tom s Adamem Peltou. Nechceme a ani v tom nevidím smysl. My spíše potřebujeme mít zdravého Tomáše Čížka s Jirkou Štajnerem a v pořádku Luboše Huška. Asi přijde někdo mladší na zkoušku, ale nic výrazného to nebude.

Jaký bude mít teď kádr program po skončení mistrovských zápasů?

Do konce listopadu budeme normálně trénovat. Pak si kluci zaslouží od fotbalu trochu odpočinout, mají svá zaměstnání, svůj život. Do fotbalu dali všechno a to mě těší. Trénovat začínáme 7. ledna, jako první se v přípravě postavíme ligovému Jablonci, na co už se těšíme. Teď ať si to hráči užijí a jdou slavit. Je to jejich zásluha, kde přezimujeme.    

A muži | 17.11.2018

 

ARCHIV AKTUALIT