S Pardubicemi za dva body, mrzely zahozené šance

V předposledním domácím utkání divizní sezony brali jablonečtí fotbalisté dva body za vítězství po penaltovém rozstřelu nad Pardubicemi B.

Hosté se i na severu Čech prezentovali mladým a dravým pojetím hry. V 11. minutě nesklapla mšenskému týmu ofsajdová past, z úhlu se prodral před Masaříka Šafařík a střelou ke vzdálenější tyči dal brzký úvodní gól zápasu. Jablonečtí mohli chvíli poté srovnat, Hartmanův centr poslal hlavou mimo Nulíček, Rozkovec v další šanci neuspěl proti brankáři a dorážku poslali jeho spoluhráči pánubohu do oken. Vyrovnat se Jiskře povedlo až ve 23. minutě Nulíčkovi, ten byl u míče o krok dřív než vybíhající pardubický brankář, jablonecký útočník se ho zbavil kličkou a střelou do opuštěné branky srovnal na 1:1.

Hned o minutu později mohlo být v Břízkách ještě veseleji, do centru z pravé strany se položil Nulíček a hlavou rozezvonil břevno pardubické branky! Ve 26. minutě hosté zahráli v pokutovém území rukou, ale Rozkovec nařízenou penaltu k naší smůle neproměnil, Letáček stačil míč u tyče lapit.

Rázem se tak připomněli opět pardubičtí fotbalisté, po rohovém kopu skvěle vyrazil hlavičku Šafaříka Masařík. Hosté nakonec dokázali skórovat chvíli před poločasem z nenápadné akce na naší levé straně a vykřesat poločasové vedení, které jim vystřelil svým druhým gólem opět Šafařík.

Autor dvou branek Východočechů byl po změně stran blízko hattricku, hlavou ale tentokrát nedonutil Masaříka k zákroku. Jablonec pak svého soupeře přitlačil, Rozkovec v dobré pozici napálil těžký balon nad, odkrytou branku překopl v další příležitosti i Brož. Hosté nadále hrozili rychlými brejky, po jednom z nich v 64. minutě výborně vyběhl a chytil šanci Hufovi opět Masařík. Na druhé straně po rohovém kopu zakončoval ze stejného místa dvakrát Houser, poprvé vznikla před brankou trma-vrma, podruhé už jablonecký obránce mířil bez přípravy mimo. V 69. minutě otřel Nulíček míč z přímého kopu o tyč hostující branky! O dvě minuty později pálil pohotově pod břevno Hrnčíř a Letáček vymrštěnou rukavicí opět dostal balon na roh. Strážce pardubické branky byl snad k nepřekonání, uspěl i proti gólové střele Krejčíka. Nakonec ale kapituloval čtyři minuty před koncem zápasu proti krásné stele Koblížka na 2:2! Jablonečtí pak přečkali velkou šanci soupeře, proti sprintujícímu Jiráskovi vyběhl Masařík, míč se přesto šoural do naší branky, kde ho v poslední moment stihl odehrát do zámezí dobíhající Koblížek.

O vítězi sobotního klání nakonec rozhodly tedy penalty. Až v sedmé sérii pardubický Vašek nedal. Jablonečtí střelci byli v tomto pořadí úspěšní – Houser, Nulíček, Krejčík, Hartman, Koblížek, Svoboda, Rozkovec a závěrečnou penaltu proměnil Pařík.

Justův tým příští týden změří síly s Kratonohy, poslední domácí utkání sezony je předběžně plánováno na pátek 15. června od 17:30 hodin proti vedoucím Živanicím. O potvrzení termínu posledního duelu Vás budeme ještě na našem webu informovat.

FK Jiskra Mšeno – FK Pardubice B 2:2 (1:2) po pen. 8:7

Branky: 23. Nulíček, 86. Koblížek - 10. a 42. Šafařík

Sestava: Masařík – Hrnčíř (75. Svoboda), Houser, Brož, Mätzelt – Hartman, Koblížek, Rozkovec, Pelta (83. Pařík) – Krejčík, Nulíček