Rezerva Pardubic připravila Mšenu první porážku

V 5. kole nové divizní sezony poznali hráči Jiskry Mšeno hořkost porážky. V domácím zápase s Pardubicemi vsítil jedinou branku zápasu už v 10. minutě hostující Huf, naopak naši hráči vyšli poprvé gólově i bodově naprázdno.

V reprezentační pauze dorazil do Břízek podle očekávání posilněný tým rezervy Pardubic o hráče z druholigové soupisky. Což mšenští fotbalisté čekali, přesto jim především první poločas herně moc nevyšel. „Ti hráči soupeře jsou ve druhé lize asi oprávněně. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. První poločas byl z naší strany velká katastrofa a velké zklamání,“ konstatoval kouč Jiskry Jaroslav Vodička.

Jeho svěřenci totiž inkasovali hned z první vážnější šance zápasu. V desáté minutě ještě stihl Kovářovu dělovku Masařík vyrazit, jenže dorážející Huf už mířil přesně k tyčce – 0:1. Jablonečtí se osmělovali postupně, nejdříve vyzkoušel pozornost Šmída Pelta, potlesk vzápětí sklidil volej Štajnera, který knokautoval jednoho z bránících hráčů perníkářů. Gólovou radost Jabloneckým nepřinesly ani hlavičky Koblížka a Nulíčka po rohových kopech. Odskočit na dvoubrankový rozdíl mohli po dvaceti minutách opět hosté, to naštěstí na prudký centr Hufa ve skluzu těsně nedosáhl v pádu Šafařík. Jiskře se herně příliš nevedlo, přesto dokázala také ona zahrozit. Štajner našel centrem ve vápně nehlídaného Daníčka, ten ve vápně ale trestuhodně promáchl. Na druhé straně se činil Masařík, když jen jeho dobrý reflex a vymrštění ruky zachránilo jablonecký tým od druhé branky.

Druhý poločas začal střelou Štajnera a dorážkou Krejčíka, kterou stačil brankář Šmíd vyrazit. Hra se přelévala ze strany na stranu. Pardubický Spěvák prověřil Masaříka. Větší šanci si ale vypracovali domácí, když se Munzar šikovně obtočil kolem svého strážce, jenže brankáře v tutovce neprostřelil! Pardubice odpověděli stejnou mincí, po jejich povedené akci zakončoval Kašiar, Masařík ale dalším skvělým zákrokem stačil jeho prudkou stelu u tyče vyrazit.

S přibývajícím časem se Jablonečtí tlačili do zakončení s touhou alespoň srovnat skore. Po centrovaném balonu se na penaltě dostal k zakončení Koblížek, ale i on cíl minul. Podobný balon se posléze snesl i ke kopačkám Krejčíka, ten se rozhodl s míčem projít jako tank až do branky, ale míč mu stačili obránci odehrát na roh. V samém závěru šel na hrot opět střídající Hušek, tak jako v posledním domácím utkání, i nyní se dostal v nastaveném čase do zakončení, jenže v záklonu branku Pardubic netrefil.

První porážku těžko trávil náš lodivod Jaroslav Vodička. „Je to zasloužená prohra. Za první poločas můžeme být rádi, že jsme prohrávali jen o branku. Máme velice slabé vstupy do zápasů, i když se o tom bavíme. Alfou a omegou všeho byla špatná hra ve středu hřiště, kde nás hosté přehrávali a z toho vše pramenilo. Když už jsme se v druhém poločase zlepšili a něco si vypracovali, tak jsme to nedali. Pardubičtí byli fotbalovější a přehrávali nás. Věděli jsme, že mají mladé mužstvo a musíme k nim přistupovat rychle,“ konstatoval po zápase trenér Jiskry, kterého nadále trápí i zdravotní stav kádru. „Furt máme problémy. Nikdy v životě jsem nic podobného neviděl. Začalo to už v přípravě, kde jsme měli osm zraněných hráčů, po prvním mistráku čtyři, tohle není normální. Máme hráče, co máme, a s tím musíme hrát. Ale v jakém stavu jsme dnes odehráli ten první poločas,“ nechápavě kroutil hlavou kouč a dodal. „Ono už něco vypovídalo o tom, jak jsme odehráli zápas v Trutnově a dnešní první poločas, to byl obraz hry prakticky stejný,“ zakončil Vodička.

FK Jiskra Mšeno – FK Pardubice B 0:1 (0:1)

Branky: 10. Huf

Sestava: Masařík – Štěpánek (33. Munzar), Houser, Váňa, Skuhravý – Štemberk, Štajner (68. Rozkovec), Koblížek, Pelta (78. Hušek) – Nulíček (33. Krejčík), Daníček