Rekonvalescent Rozkovec rozhodl zápas s Dvorem Králové

Z těsného jednobrankového vedení se v 9. kole divize radují fotbalisté Jiskry. O třech bodech pro domácí rozhodl navrátilec do sestavy Mšena Ondřej Rozkovec.

Právě Rozkovec se spolu Čížkem po čase objevili v základní sestavě a čekalo se, jak si tým poradí s Dvorem Králové, kterému se na cizích hřištích příliš nevede.

Místo očekávaného tlaku domácích barev, ale nejdříve zahrozili hosté, hned ze dvou závarů před Zoulovou brankou ale naštěstí nic nevytěžili. První zakončení z domácích kopaček přišlo až po čtvrthodině hry po rohovém kopu Čížka, Houser ale na zadní tyči z voleje přestřelil. Šikovný balon za obranu dostal posléze Štemberk, ale ani on v pádu mezi tři tyče nezamířil. To Dvůr Králové našeho brankáře Zoula zaměstnával poměrně často, po prudkém centru z naší pravé strany předvedl náš gólman skvělý zákrok proti razantní hlavičce Vitebského! Kdo čekal tlak domácích, tak musel být zklamán. Jen doprostřed branky nasměroval své zakončení Pelta, penalta se nepískala po srážce Skuhravého s protihráčem.

Fotbalisté z podkrkonošského města byli v první půli kompaktnější i nebezpečnější. Pěknou táhlou střelu těsně vedle naší šibenice vyprodukoval Křížek. Proti gólové hlavičce mířící pod břevno zase výborně zasáhl brankář Zoul. Až těsně před odchodem do kabin roztleskal domácí příznivce pěknou ránou mířící do šibenice Houser, ale brankář Vaníček stačil jeho pokus akrobaticky vyrazit. „Prakticky celý poločas jsme měli problémy, soupeř nás dorážel. Byli jsme bez pohybu a všude druzí, z toho pak také vyplývala naše hra. Celkově byl celý první poločas z naší strany velice špatný,“ láteřil jablonecký kouč Vodička.

O přestávce jsme si k tomu něco řekli. Druhý poločas se to změnilo. Měli jsme šance na dvoubrankový náskok a mohli jsme si to utkání udělat klidné,“ konstatoval k dalšímu vývoji trenér Mšena. Jeho svěřenci opravdu do druhého poločasu vstoupili lépe a šance přišly. Skuhravého prudký míč do vápna v pádu nezasáhl ve skluzu ani jeden z číhajících hráčů v červeném. V 60. minutě už udeřilo, Rozkovec dostal pěkný balon za hostující obranu a pak podél vybíhajícího brankáře ke vzdálenější tyči poslal Mšeno do vedení 1:0. Chvíli po naší vedoucí brance musel gólman Vaníček vyboxovat štiplavý pokus Housera. K sólu se nadechl i obránce Skuhravý, předvedl dravý průnik až do vápna, brankáře Vaníčka ale nepropálil.

V samém závěru mohli hosté srovnat skore, po obléhání domácí branky přišel centr Ujece, ve vápně na něj nedosáhla hned dvojice hráčů soupeře a Vitebský se ještě na zadní tyči dlouho držel za hlavu, když z bezprostřední blízkosti poslal míč vedle mšenské branky. Naopak z protiútoku mohla Jiskra pojistit své vedení, Skuhravý vyslal do sóla Daníčka, ten chtěl brankáře soupeře pokořit střelou mezi nohy, ten mu ale jeho úmysl vystihl, a tak zůstalo u těsné jablonecké výhry 1:0.

Až do poslední chvíle jsme se klepali, aby nám tam něco nespadlo. Všechno to dneska bylo o tom druhém gólu, měli bychom pak klid. V prvním poločase bylo jedno koho bych vystřídal, na střídání byli všichni.“ A jak se trenérovi zamlouval výkon po změně stran? „Trošku,“ konstatoval už s úsměvem jinak náročný trenér Jaroslav Vodička.

FK Jiskra Mšeno – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (0:0)

Branka: 60. Rozkovec

Sestava: Zoul – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Štemberk (87. Hušek), Houser, Rozkovec, Pelta (69. Štěpánek) – Štajner (35. Daníček), Čížek (84. Munzar)