Přepeřím máme co vracet, říká kouč Jiskry před derby

Přepeřím máme co vracet, říká kouč Jiskry před derby

Diváci v jabloneckých Břízkách si po podzimním rivalském souboji s Velkými Hamry přijdou tento víkend na další vypjatý souboj s blízkým protivníkem, týmem FK Přepeře.

Regionální derby mezi Jiskrou Mšeno a Přepeřemi totiž ozdobí program 21. kola Fortuna Divize C.

Oddíl z obce u Turnova s necelou tisícovkou obyvatel má nedávnou, ale o to zajímavější krátkou historii. Klub vznikl teprve v roce 2013 vykoupením hráčů z Mírové B. Pojizerští fotbalisté začínali v okresní soutěži a postupy brali doslova neuvěřitelným tempem. Za pět let ovládli všechny soutěže, „až“ loni skončili v uvozovkách druzí v krajském přeboru za Velkými Hamry. Ale i stříbrná pozice byla postupová, a tak se v Přepeřích mohli těšit na vysněnou divizní soutěž.

Místní podnikatel a hlavní klubový představitel Michal Kupka mezitím stihl vystavět přímo v Přepeřích zbrusu nový fotbalový stánek s názvem RTW aréna, na kterém po slavnostním otevření hned začaly očekávané divizní boje. Že vám to celé něco připomíná? Jistě, podobně strmým vzestupem a pohádkovým příběhem si před nedávnem prošla i Hlavice na Liberecku.

I ve čtvrté nejvyšší tuzemské fotbalové soutěži si ale tým od Turnova vede prozatím nad očekávání, drží se v těsném kontaktu hned za první čtyřkou. V podzimním derby Jiskra Mšeno neudržela v Přepeřích slibné vedení, a nakonec podlehla svému rivalovi 2:3. „Máme jim teď co vracet. U nich jsme totiž prohrát neměli a naši hráči to vědí. Utkání chceme vyhrát. Myslím, že jsme na zápas dobře připraveni. Máme pokoru, ale né strach, soupeře respektujeme,“ říká před jarní odvetou kouč Jiskry Jaroslav Vodička.

To, že zápas ponese označení regionálního derby, kouč od mšenské přehrady příliš neřeší. „K utkání přistupujeme, jako ke každému jinému. V pátek nás čeká ještě předzápasový trénink, k zápasu si ještě řekneme nějaké věci a hráči budou vědět, jakým způsobem do toho půjdeme. Zápas bude mít jistě svůj specifický náboj. Chceme hlavně, aby přišlo hodně diváků,“ zve na sobotní dopoledne do ochozů v Břízkách kouč Mšena.

Trenéra vedoucího týmu divizní skupiny C potěšila poslední výhra jeho svěřenců v nelehkém zápase v Pardubicích. „Tam jsme to zvládli výborně. Sestavu máme teď ustálenou. Kromě dlouhodobě zraněného Adama Pelty se nic nemění. Věřím, že sobotní souboj zvládneme,“ je přesvědčený kouč Vodička.

Utkání začíná v sobotu 13. dubna od 10:15 hodin v Břízkách!

 

A muži | 10.04.2019

 

ARCHIV AKTUALIT