Mšeno začalo přípravu, v prvním testu prohrálo s Jabloncem

Tým Jiskry Mšeno odstartoval přípravu na jarní odvetné boje v divizní soutěži. Kádr trenéra Jaroslava Vodičky má na startu přípravy za sebou první přípravný duel s ligovým FK Jabloncem.

Hned na startu přípravy čekal na naše fotbalisty nejtěžší možný soupeř. Ligový tým Jablonce nastoupil k přípravnému utkání s kompletním kádrem, který navíc během obou poločasů celý prostřídal. Kvalita kádru i čtyř soutěží se tak naplno projevila. Činit se musel především brankář Masařík, který odchytal valnou většinu zápasu. Ten hned v úvodu dobře vyběhl proti tutovce Ikauniekse. Na opačné straně hřiště stačil míč zalehnout před dotírajícím Čížkem gólman Hrubý.

Po čtvrthodině hry už ale Mšenští kapitulovali, když nestačili zachytit rychlý náběh Acosty středem hřiště. O pět minut později neměl náš brankář nárok na Chramostovo zakončení z hranice vápna do šibenice. Masařík zabránil po půlhodině hry dalšímu jistému gólu, když po přihrávce od Sobola vychytal Ikauniekse, jehož zakončení stihl nohou vykopnout na roh. Následně pálil do tyče Chramosta. V závěru poločasu se pokusil překvapit Hrubého střelou ze střední vzdálenosti záložník Houser, mířil ale bohužel jen do středu branky. Ligista nakonec stačil před poločasem přidat ještě dva přesné zásahy zásluhou útočníků Chramosty a Ikauniekse a odskočil na poločasových 0:4.

Oba týmy po obrátce prostřídaly, ale kvality týmu ze Střelnice se nadále projevovaly. Obrana Jiskry nestihla pokrýt hlavičkujícího Hübschmana, který vstřelil pátou branku. Jen o čtyři minuty déle jsme inkasovali po tvrdé střele Holeše. Když už se Mšeno dostalo na dostřel branky soupeře, brankáře ohrozit vážněji nedokázalo, tak jako v případě Krejčíka, tvrdá střela byla nepřesná a mířila nad břevno. V 60. minutě prováhal v dobré pozici nejvhodnější moment k zakončení Daníček. V 65. minutě se předvedl proti Kratochvílově standardce brankář Masařík, když míč s námahou dokázal vytěsnit na tyčku!

Jiskra se v poslední čtvrthodině přeci jen více dostávala před soupeřovu branku. Dobrou pobídku z pravé strany ale nikdo z dobíéhajících hráčů v červeném nezakončil, Daníčkovi scházel snad půlkrok. Jablonec pak dvakrát skoroval po akcích Pleštila a zakončujícího Doležala a přidal tak sedmý a osmý zásah.

Mšeno se nedočkalo branky ani po táhlé střele Rozkovce, která se mezi tři tyče nevešla. Stejný hráč nepotrestal ani chybu Kratochvíla v rozehrávce, když vysoko přestřelil. Jiskra nakonec v úvodním přípravném zápase proti jasnému favoritovi inkasovali osm branek. „Přesto jsem za nás spokojený. Hrajeme v rámci nějakých našich možností. Kvalita byla jasně na straně Jablonce, ale i my jsme měli docela slušné věci, na to že to bylo naše první přípravné utkání. Asi jsme nemohli čekat, že je porazíme, ač se zázraky dějí,“ ušklíbl se kouč Jiskry Jaroslav Vodička.

Doufám, že jsme Jablonci byli alespoň nějakým soupeřem, i když jsme dostali osm gólů. Snažili jsme se hrát. Možná to některým hráčům ukázalo, proč jsou ve Mšeně, a ne v Jablonci,“ konstatoval kouč divizního lídra skupiny C. Jeho tým je teprve na začátku přípravného období. „Trénujeme první týden. Byli jsme na soustředění a teď nás čekají přípravné zápasy s Jabloncem U19, Mladou Boleslaví U21, či druholigovým Varnsdorfem. Budeme to zkoušet a točit. Volných míst není tolik a zbytek hráčů se o to bude muset poprat,“ velí na startu zimní přípravy kouč Vodička.

FK Jiskra Mšeno - FK Jablonec 0:8 (0:4)

Branky: 15. Acosta, 20. a 33. Chramosta, 37. Ikaunieks, 50. Hübschman, 54. Holeš, 65. a 71. Doležal

Sestava: Masařík (Franc) – Helm (Hrnčíř), Koblížek (Munzar), Skuhravý (Váňa), Pelta (Štěpánek), Houser, Rozkovec, Daníček, Čížek (Hartman)