Mšeno vyloupilo i Sedmihorky

V sobotu kousek za Turnovem se měl odehrát šlágr kola LKP, ve kterém třetí Sedmihorky hostily dosud první Mšeno. K vyrovnanému boji nakonec nedošlo a jablonečtí nadělili domácím pověstného kanára a upevnili si tím vedoucí postavení v tabulce.

FK Sedmihorky- FK Jiskra Mšeno 0:6 (0:4)

Branky: Krejčík 2, Helm 2, Rozkovec z pen. a Štemberk

Sestava: Masařík- Helm, Halama, Váňa, Bém- Pelta (70. Hartman), Rozkovec (79. Chropůvka), Vrabec, Jiroušek- Štemberk, Krejčík (74. Veselouš)

Sedmihorkám před zápasem z různých důvodů vypadli ze hry oba stabilní brankáři, a tak musel domácí celek improvizovat a do branky postavil svou legendu Jana Staňka. Ten jakožto srdcař sedmihorského fotbalu neváhal a i ve 45letech se postavil mezi tři tyče. Z naší strany míří k Honzovi velký respekt!!

Bohužel i takové situace regionální fotbal přináší, ale na to Jiskra nemohla brát ohled a zápas rozjela parádně. Pelta byl při úniku na pravé straně faulován a nařízený trestný kop poslal Rozkovec na hlavu Váni. Ten i za cenu tržné rány na obočí nasměroval míč na branku, kde Staněk zasáhnul a míč vyrazil před sebe. Hostující Helm byl nejbystřejší z klubka hráčů a dorazil míč do sítě. 0:1. Vedení hostů určilo vývoj zápasu. Sedmihorští se snažili konstruktivně rozehrávat své akce postupným útokem, ale obrana hostí byla kompaktní a zachytávala všechny snahy o steč Masaříkovi branky a naopak mšenští podnikali nebezpečné rychlé kontry do rozhozené obrany domácích. Především Štemberk a Pelta byli v tomto směru aktivní a častokrát byli zastaveni jen za cenu faulů, kdy jim domácí zadáci nestačili v rychlosti. Po jednom z takových úniků se řítil Štemberk sám na Staňka a tomu nezbývalo než forwarda hostí faulovat- penalta. Rozkovec neměl problém- 0:2. Sedmihorští kontrovali nebezpečnou střelou Petrláka, kterou Masařík kryl a únikem Špíny, který však namířil střelu po zemi přímo do rukavic „logopeda“ Masaříka.

Rozhodnutí zápasu padlo v rozmezí mezi 34. a 38. minutou. Krejčík dostal dvakrát skvělé přihrávky do běhu od Štemberka a Rozkovce a dvakrát byl přesný. Poprvé levou nohou a podruhé svou silnější pravou. 0:4.

Do kabin tedy domácí šli ve jménu nedalekého monumentu „Baby a Panny“ zvaného také Trosky a naopak hosté posilněni pohodlným náskokem čtyř branek.

Druhé dějství pochopitelně neslibovalo tak záživnou podívanou jako poločas první a to bylo také umocněno ledovou průtrží mračen a velmi nehostinným počasím pro zbývajících 45 minut. Domácí lodivod byl nucen střídat hrdinu dne Staňka, který při jednom ze svých zákroků nešťastně upadl a poranil si ruku. Již tak zdecimovaný brankářský tým domácích dostal další ránu do vazu. K novému muži v brance byl však nemilosrdný Štemberk a v 53. minutě změnil stav skóre na 0:5. Následně Štemberk mohl navýšit o další branku, ale na poslední chvíli vykopl míč směřující do prázdné branky dobíhající obránce.

Rozkovec o pár minut později běžel od půlící čáry sám na branku, bohužel mu míč na těžkém terénu skočil a těsně minul. Zahozených šancí na straně hostí bylo opravdu hodně, a tak se na danou situaci již pravděpodobně nemohl dívat pravý obránce Helm, uzmul míč do své moci a namířil si to rovnou v brance domácích. Neuvěřitelnou pumelicí o rychlosti 1km/za rok se levačkou opřel do míče a ten se došoural k tyči. 0:6. Za rozhodnutého stavu došlo k trojímu střídání v řadách Mšena a domácí stále se snažící o aktivní hru také zaznamenali několik možností jak korigovat stav. Po chybě Váni těsně minuli, následně trefili tyč za bezmocným Masaříkem, po dobře zahrané standartní situaci naopak břevno. Nebezpečně pálil i domácí Červinka, ale bohužel mimo. Sedmihorským v sobotním chmurném odpoledni nebylo bohužel souzeno zaznamenat alespoň čestný zásah.

Zápas dovršil poslední šancí Jiroušek, který v úniku ze strany pálil těsně nad.

Jiskra si nakonec ze zápasu kousek za Turnovem udělala „One man show“ a kráčí k titulu podzimního mistra.

Příliš často se v našich článcích nevyjadřujeme k divákům, ale tentokráte uděláme s prominutím malou výjimku. Někteří návštěvníci včerejšího mače by měli zauvažovat zda- li nemrhat drahoceným časem a nevyhledat spíše odbornou lékařskou pomoc k vyřešení psychických problémů, které je provází.

Další zápas nás čeká za týden v domácí podzimní derniéře proti Frýdlantu. Doražte podpořit v sobotu od 10.15ti.