Mšeno ovládlo derby s Velkými Hamry, zvítězilo 3:1

Krajské divizní derby mezi jabloneckým Mšenem a Velkými Hamry ovládli hráči naší Jiskry Mšeno po výhře 3:1. Z jabloneckého týmu pálili přesně Čížek, Daníček a Munzar. Šance soupeře likvidoval výborný brankář Masařík.

Jablonecký kouč Jaroslav Vodička řešil ještě pár minut před výkopem rychlou změnu v sestavě, zraněného Štemberka při rozcvičení narychlo nahradil v základní sestavě Štěpánek.

Do Břízek dorazilo 633 diváků a na úvodní branku derby nečekali vůbec dlouho. Už ve třetí minutě měl dost prostoru na levé straně Daníček, před branku načasoval ideální balon pro Čížka, který střelou na bližší tyč otevřel brankový účet utkání – 1:0.

Hosté z Hamrů mířili nad břevno po standardní situaci a hlavičce Barcucha, na opačné straně těsně minul šibenici soupeře Rozkovec. Své kvality musel předvádět jablonecký brankář Masařík, především díky němu zůstávalo skóre stále stejné. Po čtvrthodině hry vysunul hostující Radzinevičius Rudolfa, tomu ale ve skorování zabránil skvělý Masařík! O deset minut později šel Rudolf znovu sám na jabloneckého brankáře, i v druhé své šanci ale vynikl strážce jablonecké svatyně a jeho střelu vyrazil! Mšeno odpovědělo až střelou Daníčka, která mířila jen doprostřed branky. Až před brankáře Hamrů se poté probil Čížek, ale zblízka trefil jen tělo gólmana Kobachidze. Velké štěstí měla Jiskra v samém závěru první půle, Rudolf nejdříve trefil břevno jablonecké branky, následnou střelu dorážejícího Šidla Masařík stačil vyrazit a z další dorážky rozezvonil tyčku Vencbauer!

Také po změně stran pokračoval v Břízkách svěží fotbal. Vencbauer protáhl táhlou střelou Masaříka. V 55. minutě měl v brejkové situaci až příliš prostoru Vitković, ale své zakončení nasměroval jen do břevna. Průnikovou přihrávku dostal posléze střídající Žitka, v zakončení zvolil tentokrát lob přes gólmana, ale míč skončil na horní síťce branky Mšena. Až poté se dostali ke slovu i hráči Jiskry, po přihrávce Housera pálil z blízka hodně vysoko Daníček. Vedle skončila hlavička Skuhravého a jen do středu branky mířil po sólové akci Daníček. V 69. minutě vybojoval balon Štěpánek, našel na hranici vápna Daníčka, ten se kličkami prosadil přes trojici bránících hráčů Velkých Hamrů a pak z úhlu ke vzdálenější tyči vstřelil důležitou druhou branku Mšena na 2:0.

Jenže soupeř se stačil jen o čtyři minuty později vrátit do zápasu snížením, po standardní situaci Linky se míč odrazil od vzdálenější tyčky do Masaříkovi sítě na 2:1. Mšeno si udržovalo těsné vedení a dvě minuty před koncem definitivně rozhodlo. U rohového praporku zakombinovala trojice jabloneckých hráčů, následoval přesný centr Rozkovce do vápna, kde nehlídaný Munzar pečetil vítězství na 3:1. Nic na konečném výsledku nezměnil ani Štajnerův únik v nastavení a překvapivá střela na přední tyč, která rozvlnila jen boční sít.

Kouč Mšena Jaroslav Vodička byl především rád za vítězství, s hrou už tak spokojený být nemohl. „Vítězství je to dobré, vyhráli jsme a jsme za to rádi. Bylo to těžké utkání. Musím ale uznat, že po většinu zápasu jsme nebyli lepším mužstvem. Hamry si kromě závěru zápasu, který byl hektický, vytvořili mnohem více šancí. Hosté potvrdili, že vedou tabulku oprávněně, protože to byl nejlepší soupeř, který tady na podzim byl. Ve většině utkání nás přehrávali,“ uznal kvality rivala kouč Jiskry, kterému se derby jinak líbilo. „Byl to dobrý fotbal. Bylo to trochu více vyhecované než normálně. Nechybělo nasazení ani důraz a přišlo hodně lidí, tak by derby mělo vypadat,“ zakončil hodnocení sobotního klání trenér vítězného celku Jaroslav Vodička. Mšeno se díky sobotní výhře dotáhlo na samé čelo divizní tabulky, na Velké Hamry ztrácí už jen jediný bod.

FK Jiskra Mšeno – TJ Velké Hamry 3:1 (1:0)

Branky: 3. Čížek, 68. Daníček, 89. Munzar - 72. Linka

Sestava: Masařík – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Štěpánek (89. Hartman), Rozkovec (90. Nulíček), Houser, Pelta (58. Štajner) – Čížek (53. Munzar), Daníček