Mšeno má za sebou první herní testy

Mšeno má za sebou první herní testy

Jiskra Mšeno zahájila zimní přípravu a má za sebou už i první přípravné zápasy. Na vlastní umělé trávě remizovala s juniorkou FK Jablonec a těsně podlehla druholigovému Varnsdorfu.  

Hned v prvním týdnu přípravy čekal na hráče i první herní test proti juniorům FK Jablonec, který skončil hokejovou přestřelkou 3:3. „První poločas byl z naší strany opravdu strašidelný. Teprve potom jsme se do toho začali dostávat. Celkově jsem ale s tímto zápasem nebyl moc spokojený,“ vrátil se k prvnímu přípravnému zápasu v novém roce trenér Josef Just.  

O týden později se jeho svěřenci postavili nejtěžšímu soupeři, na kterého v zimních přípravných duelech narazí. Druholigový Varnsdorf měl sice v jabloneckých Břízkách územní převahu už v prvním dějství, ale i jablonečtí se dostali po dvou brejcích Štemberka do zakončení. Hosté ze svých šancí trefili jen břevno mšenské branky. Jiskra šla nakonec proti favoritovi zápasu do vedení po akci Justa, který šel nebojácně a dravě do pokutového území a z jeho akce skoroval Hrnčíř. Také po změně stran měl druholigový Varnsdorf převahu, ale ztroskotával buď na dobrém Masaříkovi, nebo jeho střelci neměli správně srovnaná mířidla. Až v 62. minutě hosté srovnali z penalty Rudnytskyym. O osm minut později pak varnsdorfští otočili vývoj utkání ve svůj prospěch, to po rohovém kopu hlavou skóroval útočník Kozma. Jablonec byl v závěru blízko remíze, ale míč z kopačky Justa skončil jen na tyči varnsdorfské branky. „Jsme stále na začátku přípravy. Varnsdorf hrál dobře, hrají dobrý fotbal, kterým se prezentují i v druhé lize. My jsme proti nim spíš bránili, ale poločas jsme zvládli. Po obrátce už nám ale docházeli síly a pak už nás soupeř přehrál,“ uznal jablonecký kouč Just po těsné porážce 1:2.

příprava s FK Varnsdorf

Kádr jabloneckého týmu se sice rozrostl o nová jména, ale stále je pro trenéra příliš úzký. „Je nás stále málo, vypomáháme si hráči z juniorky Jablonce. Mezi novými hráči máme útočníka Dušana Nulíčka, bývalého hráče FK Jablonec. Trénuje s námi ještě Luboš Hušek, ten se vrací po zranění přetržené achilovky. Zatím jen trénuje, ale výhledově, cca za měsíc, už by měl být více k dispozici a byl by to další hráč navíc,“ říká k aktuálnímu stavu kabiny jablonecký kouč.

A muži | 27.01.2018

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Další domácí zápas

FK Jiskra Mšeno

vs.

FK Vyšehrad
 
16.2.2019
11:00 hod.(UMT Břízky) 
 

Poslední videa