Jiskra smetla Čáslav a pevně drží první místo

Velmi dobrý výkon korunovaný jednoznačným vítězstvím předvedli ve 23. kole divize fotbalisté Jiskry Mšeno, kteří vyprovodili z Břízek doposud třetí Čáslav po výhře 4:0!

Mšenští fotbalisté byli od samého úvodu důležitého zápasu častěji na balonu, byli aktivnější i nebezpečnější. První technický pokus vyslal na soupeřovu branku Štajner, jeho lob ale těsně přelétl břevno. Po čtvrthodině hry nečekaně vypadl brankáři Čáslavi centrovaný balon z rukavic, Helm tak měl poměrně jednoduchou pozici a skore zápasu otevřel do prázdné branky. O osm minut později si krásně naběhl na jablonecký rohový kop obránce Skuhravý a prudkou hlavičkou vystřelil domácím už dvoubrankový náskok.

Třetí tým divizní tabulky zahrozil až po půlhodině hry, Masařík ale proti Jíchovi včas vyběhl a zmenšil zakončovateli střelecký úhel. Dál se dařilo především domácím, diváci tleskali krásným kombinačním akcím i Houserově střele, kterou brankář Kubát s problémy nakonec kryl. V závěru prvního dějství se zaskvěl i strážce jablonecké branky Masařík, proti Vančurově střele k tyči předvedl hezkou robinzonádu, zneškodnil i zakončení Kořínka.

Obraz hry se nezměnil ani po poločasové přestávce. Moc nechybělo střelám Helma a Čížka. Gólově úspěšná byla až pohledná akce z 65. minuty, Štajner našel ve vápně Čížka, ten chytrým lobem obhodil brankáře a míč mířící do branky raději doklepl před dotírajícími obránci do sítě na 3:0 Daníček.

Gólman Čáslavi se dál musel hodně činit, vytáhl dobrý zákrok proti Skuhravého hlavičce po rohovém kopu a z brankové čáry stačil vyrazit i pohotovou střelu Justa. Sedm minut před koncem zápasu přesto inkasoval počtvrté, Skuhravý předložil z levé strany hřiště precizní míč do vápna pro střídajícího Krejčíka, jenž stanovil k tyči na konečných 4:0 pro domácí Jiskru Mšeno.

Spokojen byl s výkonem i výsledkem jindy náročný kouč Jaroslav Vodička. „Náš výkon byl opravdu dobrý. Zvládli jsme to jak po herní, tak po výsledkové stránce. Čáslavi jsme toho moc nedovolili,“ mnul si ruce jablonecký kouč. Toho těšily stejně jako přítomné diváky pěkné přímočaré akce. „Tyhle věci trénujeme, dneska to kluci plnili. Už na rozcvičení to mělo parametry, těší to i mě,“ přiznal po zápase spokojený trenér lídra divizní skupiny C. Do závěru soutěže zbývá odehrát sedm kol, jeho tým se v příštím kole představí ve Dvoře Králové nad Labem.

FK Jiskra Mšeno – FK Čáslav 4:0 (2:0)

Branky: 15. Helm, 23. Skuhravý, 65. Daníček, 83. Krejčík

Sestava: Masařík – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Štemberk (67. Just), Štajner (70. Štěpánek), Rozkovec, Houser (86. Munzar), Daníček – Čížek (78. Krejčík)