Jiskra se výhrou v Pardubicích odpoutala na čele tabulky

Vodičkův tým zvládl vítězně důležitý zápas na hřišti Pardubic odkud si veze všechny tři body po výhře 2:0. Hráči Jiskry rozhodli o svém vítězství v druhém poločase.

Východočeši měli velkou šanci hned ve 4. minutě zápasu, ale domácí Šafařík brejk nezakončil dobře. Pak už pardubickým povedlo skórovat, ale gól platit nemohl pro signalizovaný ofsajd. Mšeno zahrozilo jen Čížkovu střelou, víc zakončení si Vodičkovi svěřenci během první půle vypracovat nedokázali. To domácí zlobili brejkovými situacemi, po jedné z nich vyškrábl Burešovu střelu Masařík skvěle na roh!

Hned v úvodu druhé půle šel sám na Masaříka pardubický Šafařík, ale jablonecký gólman včasným vyběhnutím a výborným zákrokem dokázal udržet čisté konto. Mšeno pak pomalu přebíralo otěže zápasu. V 55. minutě si před hranicí vápna narazil vtipně se spoluhráči Daníček, následnou střelu ale stačil brankář Šmíd u tyče zpacifikovat ve svých rukavicích. Dvakrát zakončoval z dobré pozice po rohových kopech Skuhravý, v prvním případě ale zblízka překopl břevno a v druhé šanci hlavičkoval mimo.

Jiskra byla za svou aktivitu z druhé půle odměněna gólem čtvrt hodiny před koncem. Domácí brankář totiž tak dlouho zdržoval rozehrávku z ruky ve svém vápně, až rozhodčí nařídil z místa přestupku nepřímý kop pro Mšeno. Standardní situaci pak precizně zahrál zkušený Čížek obstřelením zdi a Vodičkovi hoši se radovali z vedení. Pardubičtí vrhli všechny síly do útoku a deset minut před koncem mohli srovnat, Jiroutkova střela z hranice šestnáctky naštěstí skončila těsně mimo. Na opačné straně mohli definitivně rozhodnout jablonečtí po brejku do rozhozené obrany, ale Huška vychytal Šmíd a dorážku Daníčka stačili vracející se obránci zblokovat na roh. V nastaveném čase definitivně rozhodl o vítězství Jiskry Daníček, když po přiťuknutí od Rozkovce nadvakrát prostřelil pardubického gólmana a přidal druhý přesný zásah jabloneckého celku.

Trenér Mšena Jaroslav Vodička byl po zápase spokojený. „Pardubice mají výborné mužstvo, byli to mladí kluci. Oceňuji jejich výkon, takhle nějak by podle mě mělo fungovat béčko prvoligového nebo druholigového mančaftu,“ ocenil výkon domácích náš lodivod.

Vyhráli jsme těžký zápas s kvalitním soupeřem. Protivník hrál kombinační fotbal, trochu jsme se obávali jejich standardních situací, ale zvládli jsme je a sami jsme těch standardek měli víc než domácí. Herně i na šance jsme byli lepší, takže dnes jsem spokojený. Ve 46. minutě nám šel soupeř sám na Masaříka, ten to ale zvládl výborně a pak už jsme byli výrazně lepší,“ zakončil hodnocení zápasu v Pardubicích trenér Jiskry.

FK Pardubice B - FK Jiskra Mšeno 0:2 (0:0)

Branky: 74. Čížek, 91. Daníček

Sestava: Masařík - Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý - Štemberk (77. Just), Rozkovec, Houser, Munzar (90. Štajner), Daníček (Hartman) - Čížek (81. Hušek)