replicas relojes relojes de replicas replicas de reloj replicas reloj

Jiskra podlehla v derby Chrastavě 0:3

Jablonecká Jiskra přišla o svou domácí neporazitelnost. V krajském derby v Břízkách podlehla Spartaku Chrastava 0:3.

Do Jablonce tentokrát dorazil soupeř, v jehož středu operuje hrající asistent a kapitán Jiří Štajner. Derby nabíralo na obrátkách pomalu, po čtvrthodině hry zahrozil dvakrát Just, z voleje nejdříve netrefil ideálně balon, po dalším drzém průniku do vápna přihrával Krejčíkovi, ale hostující obránci míč těsně před ním dokázali zblokovat. Brzy poté z pravé strany našel Helm Krejčíka, ten těsně minul tyčku chrastavské branky. V síti neskončili ani tečované střely Housera a Čížka. S průnikem Pelty a zakončením si poradil brankář Zoul. Ve 42. minutě chybovala jablonecká obrana, míč propadl mezi dvěmaobránci k zcela volnému Henzlovi, který propálil Masaříka – 0:1. Do poločasu mohlo být ještě hůř, ale střelu Radzinevičiuse naštěstí zlikvidoval Masařík!

Po obrátce jablonecká obrana zapomněla při rohovém kopu obsadit hráče Chrastavy na zadní tyči, ten rozvlnil jen boční síť. Poté si slabší chvilku vybral i brankář Masařík, špatnou rozehrávku ale chrastavští nepotrestali gólově. V 64. minutě byli jablonečtí blízko srovnání skore, měli totiž výhodu pokutového kopu, jenže jindy spolehlivý exekutor Adam Pelta dnes zklamal, míč mu dokázal brankář Zoul vyrazit! „Byl to stoprocentně rozhodující moment celého zápasu. Kdybychom srovnali, mohli jsme se nadechnout a začít hrát jiný fotbal, ale bohužel,“ pravil k neproměněné penaltě kouč Just.

Jablonec pak ještě zahrozil dvakrát Krejčíkem, ten nejdříve zkusil tečoval balon na brankáře, úspěšný nebyl ani při následující střele. Třináct minut před koncem zahrávali hosté trestný kop před jabloneckým vápnem, první hráč míč přeběhl a druhý Štajner pak obstřelil zeď a poslal míč přesně k tyči na 0:2. Za další čtyři minuty se řídil další z chrastavských hráčů do rozhozené jablonecké obrany, neudržel ale stabilitu a upadl, míč ale stačil doběhnout Radzinevičius a stihl vstřelit třetí branku Spartaku. V samém závěru střelu hostujícího Řezky jablonecký brankář vyrazit na břevno!

Jablonečtí poprvé doma padli, bohužel zrovna v regionálním derby s Chrastavou, kterému přihlíželo 383 diváků. „Soupeř vyhrál zaslouženě. Byl lepší a důraznější. My jsme si prakticky nevytvořili žádnou gólovou šanci. Opticky jsme možná trošku hráli, ale fotbal se hraje na góly. Moc šancí neměli, takže jsme nemohli pomýšlet na úspěch. Chtěli jsme hrát fotbal a soupeře potrápit po stranách a následných centrech, ale prostře nám to nešlo,“ konstatoval trenér Mšena Josef Just, který ocenil soupeře. „Chrastava má kvalitní tým, všechno to jsou zkušení fotbalisté, kteří prošli ligou i reprezentací. Bohužel, soupeř byl dnes nad naše síly,“ uvedl trenér, jehož tým se za týden představí v nedalekém Turnově.

FK Jiskra Mšeno – TJ Spartak Chrastava 0:3 (0:1)

Střelci: 42. Henzl Filip, 77. Štajner Jiří, 81. Radzinevičius Tomas

Sestava: Masařík – Helm, Váňa, Bém, Žemba (59. Štemberk) – Just, Rozkovec, Houser, Pelta (81. Hartman) – Čížek, Krejčík