Jiskra nestačila na Kolín po přestřelce 3:5

Bláznivý zápas bez příchutí jakýchkoliv bodů mají za sebou fotbalisté od jablonecké přehrady. V duelu byly k vidění hned dva zajímavé obraty skore, Jiskra Mšeno ale nakonec podlehla Kolínu 3:5.

První šanci si vytvořili domácí, ale Helm po Čížkově centru poslal balon hlavou vedle šibenice. Prakticky vzápětí šli do vedení hosté, Mlynka využil kolmé přihrávky za obranu a otevřel brankový účet utkání. Hosté potvrzovali, že se jim na hřišti soupeře daří, a také v Břízkách měli další šance. Pohotovou střelu Janeckého stačil Masařík vyškrábnout, neméně kvalitní zákrok předvedl také po voleji Váchy, kterému nechali jablonečtí obránci až příliš prostoru.

Po půlhodině hry dokázali domácí srovnat, Štemberkovu akci zakončil do odkryté branky Krejčík a vyrovnal skore. Štěstí měla Jiskra v závěru poločasu při nepovedeném zásahu brankáře Masaříka, ten vyrazil vysoký padající balon jen před sebe, Janecký naštěstí poslal míč nad břevno mšenské branky.

Do druhé půle začal trávník v Břízkách smáčet déšť, lépe do druhé pětačtyřicetiminutovky ale vstoupili svěřenci trenéra Justa. Krejčík v dobré pozici netrefil ideálně skákající pobídku od Štemberka. V 52. minutě hostům nezafungoval ofsajd systém, Rozkovec poslal přihrávku za obranu Krejčíkovi a ten zkušeně podél vybíhajícího brankáře Kadlece otočil vývoj skore pro domácí – 2:1.

O tři minuty později zahrával zkušený Čížek přímý kop z levé strany, kopl ho tak šikovně na vzdálenější tyč, že míč proskákal kolem chumlu hráčů a zřejmě po jemné teči skončil u tyče kolínské branky – 3:1.

Gólově bohaté utkání pokračovalo. V 58. minutě obral o balon chybujícího stopera Housera Janecký, přihrál nabíhajícímu Veselému, který snížil na 3:2. Hosty branka posadila zpět do sedla, Veselého prudkou přihrávku skrz vápno nezasáhl ve skluzu ani jeden z dvojice kolínských hráčů. V 72. minutě vyšel po Váchově centru ideální volej Janeckému a rázem bylo srovnáno. Kolín však toužil po třech bodech a rozhodl o nich v samém závěru. Pět minut před koncem napřáhl za vápnem k parádní ráně Veselý a hosté šli do vedení. V první minutě nastavení pak hokejovou přestřelku a vítězství hostů korunoval závěrečnou brankou na 3:5 Jindřich.

Příští týden si jablonečtí mohou spravit náladu, opět hrají doma. Tentokrát v sobotu 14. října hostíme v Břízkách v tradičním sobotním dopoledni MFK Trutnov.

FK Jiskra Mšeno - FK Kolín 3:5 (1:1)

Střelci: 32. a 52. Krejčík, 55. Čížek - 13. Mlynka, 58. a 85. Veselý, 71. Janecký, 91. Jindřich

Sestava: Masařík – Helm, Váňa, Houser, Žemba – Štemberk (81. Chropůvka), Rozkovec, Just, Pelta (71. Hartman) – Krejčík, Čížek