Jiskra má skalp Vysokého Mýta

Spíše v zimních než jarních podmínkách si jablonečtí fotbalisté v prvním jarním mistrovském utkání připsali cennou výhru 3:1 nad druhým celkem divize C z Vysokého Mýta.

Fotbalisté od jablonecké přehrady se až na druhý pokus dočkali své jarní premiéry. Po odloženém úvodním utkání ve Vykáni se tento víkend představili doma, ve šlágru kola měřili síly s druhým týmem tabulky z Vysokého Mýta. Ani tentokrát zrovna jarní počasí nepanovalo, hrálo se na sněhem pocukrované umělé trávě za drobného sněžení.

Jablonec byl během první půle aktivní, držel balon a kombinoval. Jenže do vedení šel po čtvrthodině hry paradoxně soupeř, když se z přímého kopu trefil hostující Kopřiva. I po inkasované brance byl Jablonec častěji na balonu, jenže do větších šancí se probojovat nedokázal.

Zvrat v utkání přišel až v závěrečné půlhodině hry, kdy už byl na hřišti i matador Tomáš Čížek. V 62. minutě dobře zakombinovala dvojice Rozkovec Just, míč si pak hostující Dvořák nešťastně srazil do vlastní sítě a bylo vyrovnáno. V 85. minutě dal dlouhý balon stoper Váňa za hostující obranu pro Krejčíka, ten byl ve vápně faulován a rozhodčí Štefan neváhal nařídit pokutový kop. Z něj pak dokonal obrat v zápase dobře hrající Rozkovec. Za další dvě minuty se navíc jabloneckým povedla pěkná akce, to centr Justa uklidil do sítě Krejčík na konečných 3:1.

Jiskra si po podzimní výhře u vedoucích Živanic připisuje i další cenný skalp v podobě výhry nad druhým týmem divize C z Vysokého Mýta, na které jí schází v průběžné tabulce už jen jediný bod.

Příští víkend se naši fotbalisté představí v Letohradu. Znám už je také termín úvodního jarního odloženého kola ve Vykáni, to se nakonec odehraje ve středu 28. března od 17 hodin.

FK Jiskra Mšeno - FK Vysoké Mýto 3:1 (0:1)

Branky: 62. Dvořák (vlastní), 85. Rozkovec, 87. Krejčík - 15. Kopřiva

Sestava: Masařík – Hrnčíř, Váňa, Hušek, Mätzelt – Hartman, Rozkovec, Koblížek, Pelta (61. Čížek) – Krejčík, Just