Hattrick Rozkovce znamenal obrat a vítězství 4:1 nad Admirou

Po třech porážkách potřebovali Justovi svěřenci konečně naplno bodovat a povedlo se jim to v prvním jarním utkání na přírodním pažitu v Břízkách proti Admiře Praha po výhře 4:1.

Ani sobotní vítězství se ale nerodilo lehce. Jiskra totiž musela opět otáčet nepříznivý stav zápasu. Už v druhé minutě šli totiž hosté do vedení zásluhou Majera, který využil zaváhání jabloneckého obránce. Domácí ale byli nadále aktivnějším týmem a dočkali se i do zajímavých šancí. Po půlhodině hry dokázal srovnat skore Rozkovec. Stejný hráč pak o tři minuty později strhl obrat v zápase na 2:1 z nařízené penalty. Mšenský středopolař nakonec svůj podařený výkon korunoval zkompletováním hattricku za 33 minut, to už Mšeno vedlo 3:1. Pražané sice nepůsobili odevzdaným dojmem, přesto jim jablonečtí dokázali na cestu domů připravit ještě jednu branku. Už v nastaveném čase přidal čtvrtou branku Jiskry střídající Nulíček, který byl teprve sedm minut na hřišti.

Jablonečtí po třech porážkách konečně naplno bodovali a s výsledkem byl spokojený i náročný kouč Josef Just. „Soupeř byl dnes důrazný a nedal nám nic zadarmo, ale tak to v divizi bývá. Sami jsme si utkání zkomplikovali, když jsme po chybě stopera opět prohrávali a museli otáčet zápas. To se nám i povedlo, vyhrát už jsme potřebovali jako sůl. Možná to konečné skore úplně neodpovídá průběhu hry, ale vyhráli jsme naprosto zaslouženě,“ liboval si kouč Jiskry. V zápase se blýskl hattrickem aktivní Rozkovec. „Ondra se nám rozstřílel a určitě zaslouží pochvalu, ale dobře hráli i ostatní, určitě musím zmínit Tomáše Čížka, který toho naběhal jak zamlada,“ zakončil trenér vítězného týmu. Příští týden čeká jeho tým zajímavá konfrontace na hřišti nedaleké Chrastavy.

FK Jiskra Mšeno - FK Admira Praha 4:1 (2:1)

Branky: 30., 33. a 63. Rozkovec, 92. Nulíček - 2. Majer

Sestava: Masařík- Helm (70. Mätzelt), Koblížek, Váňa, Hrnčíř (61. Houser) - Štemberk (46. Hartman), Just, Rozkovec, Pelta - Čížek, Krejčík (85. Nulíček)