Dva body ze hřiště Brandýsa nad Labem

Jablonečtí fotbalisté přivezli dva body ze hřiště Brandýsa nad Labem. Po bezbrankovém průběhu se našim hráčům povedlo uspět v penaltovém rozstřelu.

Naši fotbalisté se v Brandýse počínali herně dobře, ale vázlo zakončení. Herní převaha nakonec skončila jen třemi nastřelenými břevny soupeřovy brány. V druhém dějství už domácí hru srovnali, v normální hrací době tak skončilo utkání bez branek, 225 diváků tedy čekalo na koření fotbalu marně.

Oba týmy si tak rozdělily po devadesáti minutách po bodu a o další se hrálo při rozstřelu v pokutových kopech.
Jablonečtí si penalty poprvé vyzkoušeli v minulém kole v domácím utkání s Trutnovem. Tentokrát ale začali výborně, Brankář Masařík čelil hned v první sérii střele svého konkurenta brankáře Janáčka a perfektním skokem k tyči mu dokázal penaltu chytit.
Náš gólman dokázal v druhé sérii lapit penaltu i domácímu Strossovi. Jablonečtí byli při střelbách úspěšnější, Houser, Krejčík, Váňa i Just proměnili, zaváhal jen Pelta, který překopl domácí branku. Proto si jablonečtí vezou ze středních Čech za vítězství po penaltovém rozstřelu v poměru 4:3.

Trenér Jablonce Josef Just nebyl spokojen s produktivitou svých svěřenců. "Byli jsme dnes lepší, bohužel naše finální fáze není dostatečně kvalitní a nestřílíme branky. Z dominance v první půli jsme toho měli vytěžit mnohem více. Kluky bych chtěl ale zároveň pochválit jak hráli, makali a bojovali," zhodnotil výkon na hřišti Brandýsa jablonecký kouč.

Brandýs nad Labem – FK Jiskra Mšeno 0:0 na penalty 3:4

Sestava: Masařík -  Váňa, Rozkovec (84. Krejčík), Koblížek, Čížek, Pelta, Just, Helm, Žemba, Štemberk, Houser