Do Mšena se vrací úspěšný trenér Vodička

Do Mšena se vrací úspěšný trenér Vodička

Přesně po roce se ke kormidlu našeho týmu FK Jiskra Mšeno vrací staronový kouč Jaroslav Vodička! Více v prvním rozhovoru pro klubový web.

52letý trenér přivedl Jiskru před rokem senzačním tažením až do divizní soutěže. Pak ale využil vábení ambiciózního Valašského Meziříčí z vyšší soutěže. Ač byl s třetiligovým týmem po podzimu na pěkném sedmém místě, rozhodl se z vlastní vůle angažmá ve zlínském kraji předčasně ukončit.

Trenér, který už působil na lavičce mládeže Jablonce i Liberce, Hlavice či tehdy druholigových Bohemians se po roce vrací zpět do Břízek a neodmítl první rozhovor pro klubový web. 

Po roce se vracíte na lavičku Jiskry Mšeno, co jste za ten rok všechno stihl?

Ve Valašském Meziříčí jsme měli dobrý podzim. Vytvořili jsme tam perspektivní tým, s kterým jsem rád pracoval. O konci bych ale nerad mluvil. Teď na jaře jsem zase prožil dva fantastické měsíce u kategorie U8 u desetiletých kluků FK Jablonec. Jsou to frajeři. Vypadl jim trenér a pro mě to byla pecka.

Teď se vracíte zpět do známého prostředí. Bude výhodou, že většinu zdejších hráčů znáte?

Ono se to trochu obmění. Úplně všichni se znát asi nebudeme, i když většinu hráčů vlastně asi znám.

Sledoval jste výkony Jiskry v uplynulé sezoně?

Kdo chodil na fotbal do Mšena, tak viděl, jak to mužstvo dohrávalo sezonu. Bylo to značně úzkým kádrem, který navíc decimovalo hodně zraněných hráčů. Určitě to bylo složité pro trenéra Pepu Justa. I z tohoto důvodu budeme chtít teď posílit. Přijít by mělo pět až šest nových hráčů.

Po výborném podzimu už tým na jaře nedokázal na povedené výkony navázat.

Přesto tam byla tam znát velmi dobrá práce Pepíka Justa. My jsme spolu hráli a já si ho vážím. Mám k němu vřelý vztah, protože to je poctivej a férovej chlap. Rozjezd měli výborný, to mužstvo bylo skvěle připravené a kluci hráli opravdu dobře. Všechno se to pak odvíjelo od toho úzkého kádru. Desáté místo by nemělo být teď nějakým zklamáním, i když to byl pokles z druhé na desátou příčku. Takhle bych se na to ale teď nedíval, všechno to bylo ovlivněné tím úzkým kádrem. Teď tomu budeme chtít předejít, proto už teď s Adamem Peltou připravujeme doplnění týmu.

První posila je opravdu z kategorie nejzkušenějších v podobě záložníka Jiřího Štajnera.

Je to velice zkušený a velmi dobrý fotbalista. Zažil jsem ho v Liberci, když udělali titul. I když jednou za nás hrál tehdy za liberecké béčko a paradoxně jsme doma prohráli 0:3. Ale on nám v Jiskře určitě pomůže. Myslím si, že takový hráč i v kabině doposud mohl chybět. Jirka si na nic nehraje, je to suprovej kluk. Někdy je taky potřeba slyšet i jiná slova, než ta od trenéra. A od tak zkušeného hráče, jako je Jirka, to může jen pomoci. Měl by v našem týmu plnit víc funkcí.

Jaké budou tedy klubové ambice pro následující divizní sezonu?

Nechtěl bych říkat, že budeme třebas pátí a máme nějaký cíl. Chceme hrát dobrej a poctivej fotbal. Jestli se nám povedou dotáhnout ty vytipované posily a přestupy, měli bychom to pak mít dobře poskládané. Pak se nemůžeme bavit o tom, že dvanácté místo by bylo dobré, to určitě ne. Nároky na nás i na mě v tu chvíli budou asi jiné.

Kdy tým odstartuje pod vaším dohledem letní přípravu?

Začínáme 9. července. V plánu máme i s pohárem pět přípravných zápasů. Budeme mít dostatek času na přípravu. Kádr bude ze začátku širší, viděl bych to na cca 23 hráčů. Po nějakých čtrnácti dnech bych to chtěl zúžit na nějakých osmnáct hráčů, a to by nám mělo stačit.

A muži | 22.06.2018

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Další domácí zápas

FK Jiskra Mšeno

vs.

FK Vyšehrad
 
16.2.2019
11:00 hod.(UMT Břízky) 
 

Poslední videa