Čížek dvěma góly řídil výhru nad Dvorem Králové

Jiskra Mšeno zůstává stoprocentní na domácím hřišti. V 5. kole divize C zdolala ve vyrovnaném utkání Dvůr Králové nad Labem. Obě branky domácích vstřelil nestárnoucí Tomáš Čížek.

Kádr Jiskry posílil z ligového Jablonce záložník Houser, kterému trenér Just svěřil střed hřiště. Oba týmy si hned v úvodu zápasu vytvořily po jedné velké šanci, jak hostující Vaníček, tak domácí Just, ale přestřelili v dobrých pozicích branku. Po deseti minutách hry zkoušel vyzrát na brankáře Dvora Králové Čížek technickým lobem, také míč z jeho kopaček se do branky nevešel.

Po půlhodině hry už šla Jiskra do vedení, když centr z levé strany poslal hlavou z malého vápna do sítě Tomáš Čížek – 1:0. V poli se hrála i nadále poměrně vyrovnaná partie. Ohrozit branku Východočechů zkoušel Houser, v záklonu ale pálil nad. Před poločasem domácím zatrnulo, když Čížek špatně rozehrál rohový kop přímo na kopačky soupeře, při rychlém brejku ale podržel domácí brankář Masařík.

Blízko vyrovnání byli hosté z Dvora Králové také v 66. minutě, když po standardní situaci orazítkovali břevno jablonecké branky! Vyrovnané utkání nakonec rozhodla dvacet minut před koncem druhá branka Mšena. Hosté nezahráli dobře ofsajd systém, zkušený Čížek se hnal sám na vybíhajícího brankáře Finkeho, udělal mu kličku a pak v pádu poslal míč přesně k tyči – 2:0.

Dvoubrankové vedení už dodalo domácím více klidu, a přišly i další šance. Dalším gólem ale neskončila ani střela Rozkovce a následná dorážka Justa. Jablonečtí nevyřešili dobře ani brejkovou situaci v závěru zápasu, kdy Čížek poslal do zakončení Štemberka, jeho pokus na zadní tyč gólman reflexivně nohou vykopl.

Jablonečtí doma i ve třetím zápase naplno bodovali, trenér Josef Just ale nebyl s dnešním výkonem úplně spokojen. „Bylo to utrápené vítězství, soupeř byl až nečekaně kvalitní a my jsme si s tím nedokázali poradit. Druhý poločas byl už z naší strany lepší. Ale celkově s výkonem nejsem spokojený. Scházela větší bojovnost a nasazení. Zaplaťpánbůh, že máme Tomáše Čížka, protože bez něj bychom asi těžko vyhrávali,“ uvedl po zápase kouč Jiskry.

V příštím kole jablonečtí změří síly s Admirou Praha a za čtrnáct dní přivítají v derby nedalekou Chrastavu.

FK Jiskra Mšeno – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:0 (1:0)

Střelci: 31. a 70. Čížek Tomáš

Sestava: Masařík - Helm, Váňa, Bém, Žemba - Just (90. Hartman), Houser, Rozkovec, Pelta (85. Chropůvka) – Krejčík (56. Štemberk), Čížek